Вести

February 12, 2024

Fortnite TMNT Cowabunga настан: заработете награди и придружете се на кросоверот на нинџа желки

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Соработката на Fortnite TMNT достигна нови височини со настанот Cowabunga. Овој кросовер со Teenage Mutant Ninja Turtles носи свој пропусник за настани, предизвици и награди. Од 9 до 27 февруари, играчите можат да уживаат во TMNT забава во Fortnite Battle Royale.

Fortnite TMNT Cowabunga настан: заработете награди и придружете се на кросоверот на нинџа желки

Што е настанот Cowabunga на Fortnite?

Настанот Cowabunga на Fortnite е кросовер со Тинејџерските мутантни нинџа желки. Има сопствена пропусница за настани, предизвици и награди. Има вкупно 22 награди за заработка, од кои 11 се достапни бесплатно и 11 како дел од надградената пропусница за настан (1.000 V-Bucks).

Сите Fortnite Cowabunga награди

Еве ги наградите што играчите можат да ги заработат како дел од настанот Fortnite TMNT Cowabunga и пропусницата за настан:

 • 1.000 Ooze: Ninja Stance: Leo emote (бесплатно) и Shredder's Cape back bling (надградена песна)
 • 2.000 Ooze: Бас гитара Kuro Kabuto (бесплатно) и Maniacal Krang спреј (надграден)
 • 3.000 Ooze: Battle Pass ниво нагоре (бесплатно) и Battle Pass ниво нагоре (надградено)
 • 4.000 Ooze: Ninja Stance: Donnie emote (бесплатно) и Shredder's Steel Claws (надградено)
 • 5.000 Ooze: TMNT пица назад (бесплатно) и Battle Prep emote (надградено)
 • 6.000 Ooze: ниво на Battle Pass (бесплатно) и Battle Pass ниво нагоре (надградено)
 • 7.000 Ooze: Ninja Stance: Mikey emote (бесплатно) и Shredder's Glare emote (надградено)
 • 8.000 Ooze: Надвор од екранот за вчитување на автобусот (бесплатно) и Super Shredder's Cape back bling (надградено)
 • 9.000 Ooze: Ooze обвивка на ставки (бесплатно) и екран за вчитување Lair Showdown (надграден)
 • 10.000 Ooze: Ninja Stance: Raph emote (бесплатно) и Super Shredder's Steel Claws (надградени)
 • 11.000 Ooze: Turtle Blimp едрилица (бесплатно) и кожа Super Shredder (надградена)

Сите потраги и фази на Fortnite Cowabunga

Настанот Cowabunga, исто така, воведува серија потраги како дел од колекцијата за потраги Splinter Assignment: The Ooze War. Еве ги потрагите и фазите:

Фаза бр. 1: Држете се до сенките

 • Патување низ канализациони цевки во различни натпревари на Fortnite (400 Ooze)
 • Оштетете ги противниците со потиснато оружје (300 Ooze)
 • Пребарајте капка за набавка на нинџа желки (400 млазови)
 • Користете ја ставката EMP Stealth Camo (300 Ooze)
 • Уништување објекти (300 Ooze)
 • Посетете го дувлото и потоа патувајте на исток (300 Ooze)
 • Купете оружје за нинџа желки од автомати (300 Ooze)
 • Направете невозможен трик со тешкотии на Driftboard (300 Ooze)

Фаза бр. 2: Gear Up!

 • Вработи лик (400 Ooze)
 • Нарачајте ангажиран следбеник да елиминира противник (300 Ooze)
 • Соберете оружје од дронови за снабдување во жешки точки (400 Ooze)
 • Потрошени барови во Мендинг Машинис (300 Ooze)
 • Скршете ги штитовите на противникот (300 Ooze)
 • Оштетете ги противниците со оружје на нинџа желка (300 Ooze)
 • Емоти во различни совпаѓања (300 Ooze)
 • Вртете се степени додека сте во воздух и пешки (300 Ooze)

Фаза бр. 3: Судир на кавабунга

Овие потраги ќе бидат достапни на 15 февруари во 8 часот по CT. Играчите мора да завршат пет потраги од фаза 2 за да ја отклучат фазата 3.

Дополнителни начини да заработите награди

Играчите исто така можат да ги заработат сите награди преку Creative мапи, со значителен услов за XP за секоја фаза. Првата фаза, на пример, бара 65.000 XP. Ако играчите претпочитаат да не ги завршуваат потрагите, тие едноставно можат да заработат XP на Островите создадени од создателот.

Не пропуштајте го настанот Fortnite TMNT Cowabunga и шансата да ги заработите овие возбудливи награди!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести