Вести

November 23, 2023

Fortnite Eminem Crossover: The Big Bang Event и изведба во играта

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Fortnite се подготвува за својот следен настан во живо и ќе биде кросовер со никој друг освен Еминем. Неодамнешните белешки за закрпи ни дадоа неколку совети за тоа што да очекуваме, и изгледа како да ни е убаво.

Fortnite Eminem Crossover: The Big Bang Event и изведба во играта

Настанот Биг Бенг

По долго чекање, концертите се враќаат во Fortnite со настанот Big Bang. Овој пат се работи за Еминем. Не само што ќе настапува во играта, туку ќе има и скин на Еминем и потенцијално повеќе содржини.

Нова кожа на Еминем

Благодарение на некои посветени датаминери на Твитер, сега знаеме дека е откриена нова кожа на Еминем. Epic дури го потврди своето постоење. Оваа кожа ќе биде достапна во продавницата со повеќе стилови, дозволувајќи им на играчите да се облекуваат како Slim Shady. Но, ова не е само редовен додаток на продавницата за артикли; тоа е дел од Fortnite Big Bang, кој го означува крајот на тековната сезона.

Изведба во играта

Како дел од настанот на крајот на сезоната, ќе има настап во играта на Еминем. Обожавателите можат да очекуваат краток рап концерт кој сигурно ќе остави траен впечаток. Меѓутоа, ако се надевавте на некаков развој на заговорот, не грижете се. Ликерите ги уверија играчите дека концертот е само еден аспект од настанот. Исто така, ќе има некои навики што ќе ја постават сцената за следната сезона.

Следење на преземањето на радиото

Овој кросовер настан е продолжение на претходното учество на Еминем во Fortnite. Во поглавје 2, тој го презеде радиото, но сега го носи на следното ниво со тоа што е дел од самата игра.

Подгответе се за настанот на кросовер Fortnite Eminem, каде игрите и музиката се судираат на епски начин!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Кампања за победа на Monopoly GO: Освојте големи награди и бесплатни коцки
2024-02-16

Кампања за победа на Monopoly GO: Освојте големи награди и бесплатни коцки

Вести