Вести

June 30, 2022

Fnatic сè уште е омилен на навивачите во еСпортското обложување

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Fnatic Still a FanFnatic е еден од најдобрите тимови на онлајн сцената за обложување еСпорт. Како една од најстарите еСпорт организации, тимот може да се пофали со голема репутација на големите еСпорт турнири.

Fnatic сè уште е омилен на навивачите во еСпортското обложување

За Fnatic

За почеток, Fnatic е еСпорт организација со седиште во Лондон, основана пред 17 години. Несомнено, тимот за еСпорт е меѓу најдобрите денес и е омилен за многумина еСпорт обложување ентузијасти. Тимот остана доминантен со текот на годините, освојувајќи некои од најголемите и најконкурентни еСпорт турнири.

Fnatic eSport активни и неактивни поделби

Fnatic има активни списоци во неколку дивизии, вклучувајќи ги и Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, FIFA, Fortnite, Battle Royale, League of Legends, Rainbow Six Siege и Valorant.

Во минатото, тимот учествуваше во неколку други дивизии, вклучувајќи ги Clash Royale, Heroes of the Storm, PUBG Mobile, ShootMania Storm и Smite, но списоците беа распуштени поради една или друга причина.

Онлајн обложување на Fnatic

Како што споменавме погоре, Фнатик учествува во неколку дивизии. За обложувачите, важно е да дознаете во кои еСпортови тимот се истакнува. Тимот може да биде добар во Counter-Strike: Global Offensive, но не и во Valorant.

Fnatic беше доминантен во неколку еСпорт дивизии, на пример, League of Legends, Dota 2 и Counter-Strike: Global Offensive.

Во Лигата на легендите, тимот освои неколку титули, вклучувајќи го Светскиот шампионат LoL, Светскиот шампионат ЕМ, Глобален предизвик ЕМ, Глобалниот предизвик М и Големата серија на ЕСЛ. Сегашниот список на LoL на Fnatic ги има некои од најдобрите таленти, иако тие не беа толку успешни во последните неколку години.

Друг еСпорт каде Fnatic беше доминантен е Dota 2. Тимот освои неколку врвни титули, вклучувајќи ги DH DreamHack, TI The International и MLG TKO Europe. Fnatic неодамна го обнови својот список на Dota 2 со двајца нови играчи, Армел Пол „Армел“ Табиос и Жаунуел „Јаунуел“ Арчила. Дуото е подготвено да биде следната голема работа на претстојните Dota 2 турнири, така што Fnatic е тим што треба да се следи кога се обложувате на Dota 2.

Fnatic е исто така сила со која треба да се смета во Counter-Strike: Global Offensive. Тимот уживаше неколку добри времиња на турнирите, вклучително и ESL Pro League XIV. Но, најголемото достигнување на тимот на Fnatic за Counter-Strike е освојувањето на три глобални офанзивни мајорови. Сепак, Fnatic е сè уште добар тим за обложување во CS: GO дивизијата се додека играчите внимателно гледаат кој е противникот.

Дали вреди да се обложувате на Fnatic?

Иако Fnatic не е толку доминантен како што беше порано, сепак ќе биде добар тим за обложување. Сепак, повеќето веб-локации за обложување еСпорт дефинитивно ќе бидат претпазливи со шансите што ги даваат на претстојните турнири бидејќи тоа може да предизвика некои изненадувања, особено со неодамнешните промени на списокот. 

Сè што е кажано и направено, играчите мора да користат неколку совети за обложување еСпорт од експерти пред да ги стават своите пари на кој било тим на Fnatic. Во моментов, Fnatic најверојатно ќе доминира во Dota 2 дивизијата, така што овде обложувачите можат да ги добијат победничките ливчиња.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести