Вести

February 15, 2024

Diablo 4 Season of Blood: Кородираниот знак на X'Fal - зголемете ја вашата штета со текот на времето

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Diablo 4 Season of Blood воведе возбудлива нова содржина, вклучително и шефови на крајот на играта, механика и уникатни ставки. Еден од најистакнатите елементи е Кородираниот знак на X'Fal, уникатен прстен од предците што нуди придобивки за речиси секоја класа.

Diablo 4 Season of Blood: Кородираниот знак на X'Fal - зголемете ја вашата штета со текот на времето

Статистика на кородираниот знак на X'Fal

  • Класа: Сите класи
  • Тип на ставка: Единствен прстен
  • Потребно светско ниво: Светско ниво четири
  • Ефект: Среќен хит
    • Ефектите на вашата штета со текот на времето имаат до 50% шанса да избувнат, нанесувајќи им штета од 5,0-6,0 од истиот тип на блиските непријатели.

Кородираниот знак на X'Fal обезбедува бонус за среќен хит, давајќи 50% шанса за оштетување со текот на времето и да избувнат ефекти. Кога ќе се случи ерупцијата, на блиските непријатели им се нанесува ист вид на штета. Ова го прави Signet особено вреден за играчите кои имаат оштетувања со текот на времето, како што се Bleed Barbarians или Fire Sorcerers, бидејќи го подобрува нивното пасивно оштетување.

Добивање на кородираниот знак на X'Fal

Кородираниот знак на X'Fal е уникатен елемент што може да се добие преку случајни падови од активности на повисоко ниво во Diablo 4. Има процент на пад од два проценти, така што играчите треба да бидат подготвени за потенцијално долготрајно мелење.

За да ги зголемат шансите за добивање на Signet, играчите можат да учествуваат на светски настани како што се Helltides, Legion Gathers и World Bosses. Овие настани нудат поголема густина на непријатели, мини-газди и гради, зголемувајќи ја веројатноста да се најде знакот. Сепак, важно е да се забележи дека Signet не е загарантирана да се откаже од овие настани.

За да се квалификуваат за отпаѓање на Signet, играчите мора да играат на третото или четвртото Светско ниво. Се препорачува да стигнете до Светското ниво четири за да имате пристап до други ставки од крајната игра, како што се Mucus-Slick Eggs или Shards of Agony, кои се корисни за соочување со потешките шефови на Diablo 4 сезона 2.

Иако не постои гарантиран метод за добивање на Signet, фокусирањето на светските настани или Nightmare занданите е најефикасното користење на времето. Овие активности нудат најдобри шанси за стекнување на овој моќен уникатен прстен.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести