Вести

October 28, 2023

COD Warzone Mobile: Враќање во Верданск во новата ера на Call of Duty

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Call of Duty Warzone Mobile е подготвен да направи големо внимание во светот на игрите со веќе над 45 милиони претрегистрации. Играта, закажана за објавување во пролет 2024 година, предизвика огромно исчекување кај фановите.

COD Warzone Mobile: Враќање во Верданск во новата ера на Call of Duty

Враќање во Верданск

COD Warzone Mobile ќе ги врати играчите на саканите карти на Верданск и Островот Преродба, кои се сметаат за иконски во жанрот бој ројал. Досега објавените клипови од игра добија позитивни повратни информации, што дополнително ја подгрева возбудата околу играта.

Нова ера за Call of Duty

Со претстојното издание на Modern Warfare III на 10 ноември, проследено со новото искуство во Warzone сместено во Урзикстан, Call of Duty влегува во нова ера. Играчите со нетрпение очекуваат да се дружат со иконскиот лик Владимир Макаров и да го искусат брзото движење и новата механика на Modern Warfare III.

Како да се приклучите на акцијата

За да се придружите на редот на COD Warzone Mobile, едноставно одете до страницата Call of Duty Warzone Mobile на iOS Store или Google Play Store и кликнете на „Претходно регистрирање“. Откако претходно ќе се регистрирате, ќе добиете известување кога играта ќе започне во живо во пролет 2024 година.

Игра со неограничен потенцијал

Се очекува COD Warzone Mobile да го редефинира мобилниот игри со својата извонредна игра и носталгичната вредност. Како една од најочекуваните мобилни игри во последниве години, таа веќе собра огромно следбеници од 45 милиони играчи.

Останете со Esports.net за повеќе возбудливи вести за мобилни игри.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година
2024-05-16

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година

Вести