Вести

February 13, 2024

Apex Legends Сезона 20: Breakout - нови функции, надградби на легендата и режим на изведба

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Apex Legends се враќа со својата петта година на битки низ Outlands, а сезона 20, Breakout, носи возбудливи промени во играта за сите иконски легенди. Оваа сезона воведува низа ажурирања, вклучувајќи надградби на легенди, преработени системи за изработка и оклоп, враќање на рангираните повторно вчитани и многу повеќе.

Apex Legends Сезона 20: Breakout - нови функции, надградби на легендата и режим на изведба

Режим на изведба

Еден од главните моменти на оваа сезона е објавувањето на режимот на изведба, кој сега е достапен за играчите на конзоли од тековната генерација со дисплеи од 120 Hz. Со новиот систем за рендерирање со повеќе нишки, Apex сега може да работи со стабилни 120 FPS, нудејќи подобрен визуелен квалитет на секоја карта, вклучувајќи го и новиот Thunderdome во плејлистата Mixtape.

Нови функции

Breakout, исто така, воведува следење на награди создадено од заедницата и новиот Straight Shot LTM. Straight Shot LTM го кондензира искуството на бој ројал во помали мапи, елиминирајќи ја потребата од грабежи и дозволувајќи им на тимовите брзо да најдат борби. Дополнително, новата опција за положување ексклузивни за овој режим на игра им овозможува на играчите да се обидат повторно од екранот на гледачите.

Надградби на легендата

Оклопот Evo еволуираше во легенски оклоп, обезбедувајќи им на тимовите повеќе начини да го достигнат највисокото ниво во секоја рунда на Apex Games. Оштетувањето, класните активности и новите жетвари на Evo им помагаат на играчите да напредуваат низ секое ниво. На нивоата два и трето, легендите добиваат уникатни поволности кои дополнително ги подобруваат нивните способности и стил на игра.

Рангирана Превчитана

Ranked Reloaded се враќа од 13-та сезона, нудејќи дополнителни бонуси на играчите кои го започнуваат својот натпреварувачки ритам. Новите играчи сега можат да учествуваат порано со намален услов за сметка од ниво 50 на 20. Сезоната, исто така, ги отстранува привремените натпревари, промотивните проби и скриеното поврзување со рејтингот на вештини. Рангираните поделби се враќаат на половина од сезоната, а новото неограничено ограничување на поени заработени од убиства додава возбуда на натпреварувачката скала.

Играј 20-та сезона

Сезоната 20 на Apex Legends сега е достапна на сите платформи. Не пропуштајте ги новите легенди и сезонските веселби. Битката ќе трае стандардните три месеци, завршувајќи на 13 мај. Придружете се на акцијата и искачете се на натпреварувачката скала во оваа возбудлива сезона на Apex Legends!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести