Вести

February 12, 2024

Anime Souls Simulator X: Откупете ги активните кодови за награди и подобрете го вашето искуство со игри

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Anime Souls Simulator X е популарна игра Roblox која им овозможува на играчите да се нурнат во светот на анимето. Во оваа игра, играчите можат да ја преземат улогата на аниме херој, да го израмнат својот карактер, да се борат со непријателите и да ги завршат предизвиците. За да напредувате во играта полесно и побрзо, постојат различни кодови кои играчите можат да ги откупат за награди.

Anime Souls Simulator X: Откупете ги активните кодови за награди и подобрете го вашето искуство со игри

Активни кодови

Еве некои од активните кодови за Anime Souls Simulator X од февруари 2024 година:

  • ЅВЕЗДИ: Овој код ги наградува играчите со 1 Сите напивки, 10 проколнати жетони, 10 зелени дрвја на животот, 10 зрачни парчиња, 10 волшебни фрагменти, 10 парчиња амајлија и 25 златни прачки.
  • ПРОКЛЕТНИ ТЕХНИКИ: Со откупување на овој код, играчите можат да добијат 1 Сите напивки, 10 парчиња амајлија, 10 топки со ѕвезди, 5 сини пламени, 10 сјајни парчиња, 10 крв, 10 жетони за воспевање, 10 вртења на аватари и 10 пасивни токени.
  • 35 KLIKES: Овој код им дава на играчите сите напивки, 10 топки со ѕвезди, 5 сини пламени, 10 сјајни парчиња, 10 крв, 10 жетони за воспевање, 10 вртења на аватари и 10 пасивни жетони.
  • NEWMACHINE: Со откупување на овој код, играчите можат да ги добијат сите напивки, 10 вртења во класа, 10 фрагменти од амајлија, 10 топки со ѕвезди, 10 сини пламени, 10 сјајни парчиња, 10 крв, 10 жетони за воспевање, 10 вртења со аватари, 10 пасивни 25 токени, Златни прачки.

Ова се само неколку примери на активни кодови достапни во Anime Souls Simulator X. За да ја видите целосната листа на активни кодови, играчите може да се повикаат на дадениот водич.

Како да ги откупите кодовите

За да ги откупите кодовите во Anime Souls Simulator X, следете ги овие чекори:

  1. Стартувајте Anime Souls Simulator X во Roblox.
  2. Притиснете ја иконата за количка на левата страна на главниот екран на лобито.
  3. Во продавницата, пронајдете го и притиснете го копчето за кодови во долниот десен агол на екранот.
  4. Внесете го вашиот активен код во полето за текст што се појавува.
  5. Ако кодот е точен, полето за текст ќе исчезне, а наградите од тој код автоматски ќе се додадат на вашата сметка.

Тоа е сè што треба да знаете за активните кодови во Anime Souls Simulator X и како да ги откупите. Погрижете се да ги искористите овие кодови за да го подобрите вашето искуство со игри!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести