Вести

February 14, 2024

Јаде банана: Како да ги откупите кодовите и да заработите бесплатни награди

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Banana Eats е уникатно искуство за преживување на Roblox каде играчите мора да избегаат од плашлив објект додека ги гони злобна банана. Во овој водич, ќе ви обезбедиме информации за тоа како да откупите кодови, каде да најдете повеќе кодови и други начини да заработите бесплатни награди.

Јаде банана: Како да ги откупите кодовите и да заработите бесплатни награди

Како да ги откупите кодовите

За да ги откупите кодовите во Banana Eats, следете ги овие едноставни чекори:

  1. Отвори Банана јаде во Roblox.
  2. Кликнете на копчето со ѕвезда на дното на екранот.
  3. Копирајте и залепете го кодот во полето за текст „Внесете код овде“.
  4. Притиснете „Откупи“ за да ги побарате вашите награди.

Достапни кодови

Еве некои од тековните шифри на Banana Eats:

  • СРЦА: Откупете за бесплатен Beacon (нов)
  • :D: Откупи за кора од банана

Имајте предвид дека кодовите може да истечат без предупредување, затоа проверете дали ги имате најновите работни кодови.

Каде да најдете повеќе кодови

Обележете ја оваа статија за да останете ажурирани за најновите кодови на Banana Eats. Постојано бараме нови кодови и го ажурираме овој водич. Можете исто така да ја проверите официјалната сметка на X (@RyCitrus) и каналот на YouTube (@RyCitrus) за повеќе кодови.

Решавање проблеми

Ако вашиот код на Banana Eats не работи, може да биде неважечки или истечен. Кодовите можат да станат неактивни со текот на времето. Ако наидете на проблем, ве молиме известете ни и ние соодветно ќе ја ажурираме статијата. Пред да пријавите проблем, проверете го двапати вашиот правопис бидејќи едноставна печатна грешка може да предизвика шифрата да не успее.

Други начини да заработите награди

Покрај користењето шифри, постојат и други начини да заработите бесплатни награди во Banana Eats:

  • Пријавувајте се секојдневно и собирајте награди.
  • Завршете ги дневните потраги наведени во горниот десен агол на екранот.
  • Собира парички во текот на играта.

Дури и ако не успеете да избегате, сепак ќе заработите 10 монети, затоа не се откажувајте!

Заклучок

Banana Eats нуди возбудливо искуство за преживување со својата единствена игра и предизвикувачки загатки. Со користење на кодови и истражување на други методи, можете да отклучите бесплатни награди и да го подобрите вашето искуство со игри. Не заборавајте редовно да проверувате за нови кодови и да го искористите најдоброто од вашето време во Banana Eats!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести