Вести

February 13, 2024

Череп и коски: Објаснето вкрстено зачувување и вкрстено напредување

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Skull and Bones, достапни на PlayStation 5, Xbox Series X|S и PC, им нуди на играчите можност да истражуваат отворено море и да се вклучат во возбудливи поморски битки. Но, за оние кои ја поседуваат играта на повеќе платформи, се поставува прашањето: дали поддржува вкрстено зачувување и вкрстена прогресија?

Череп и коски: Објаснето вкрстено зачувување и вкрстено напредување

Вкрстено заштеда во черепот и коските

Добрата вест е дека Skull and Bones навистина поддржува вкрстени спасувања и вкрстена прогресија. Ова значи дека играчите можат беспрекорно да ја продолжат својата авантура на друга платформа без да го изгубат својот напредок. Процесот е автоматски и без проблеми, се додека се најавувате на играта користејќи ја вашата сметка на Ubisoft.

На пример, ако почнете да играте Skull and Bones на вашиот PlayStation 5, но подоцна одлучите да се префрлите на компјутер, се што треба да направите е да се најавите на играта на компјутер со истата сметка на Ubisoft што ја користевте на вашиот PS5. Вашиот напредок ќе биде пренесен и можете да продолжите таму каде што сте застанале.

Што се носи помеѓу спасува

Кога станува збор за пренесување на вашиот напредок и ставки помеѓу платформи, Skull and Bones нуди дарежлив систем. Повеќето од вашите работи ќе ве придружуваат на вашето патување, обезбедувајќи непречена транзиција. Следниве ставки се заклучени во вашата зачувана датотека, без оглед на платформата:

 • Сребрена
 • Оклоп
 • Планови
 • Стоки
 • Козметички производи
 • Емоли
 • Мебел
 • Материјали
 • Карти
 • Одредби
 • Оружје

Сепак, постои еден исклучок. Златото, премиум валутата што се користи за купување козметика и Premium Smuggler Pass, не се дели на платформите. Ако сте купиле злато на PS5 верзијата на Skull and Bones, не можете да го користите на верзијата за компјутер, дури и ако ја користите истата сметка на Ubisoft.

Како заклучок, Skull and Bones нуди функционалност за вкрстено зачувување и вкрстена прогресија, дозволувајќи им на играчите да уживаат во нивните пиратски авантури на различни платформи, додека го задржуваат својот напредок и повеќето од нивните ставки. Значи, без разлика дали претпочитате отворено море на PlayStation 5, Xbox Series X|S или компјутер, можете да пловите со сигурност, знаејќи дека вашето патување ќе продолжи каде и да одберете да играте.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести