Вести

May 9, 2024

Храбриот потег на Звен: Придружување на Дигнитас за летниот Сплит LCS 2024 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Клучни производи за носење

  • Звен треба да направи големо враќање во LCS како AD на Dignitas за Летниот Сплит во 2024 година, оддалечувајќи се од својот краток ангажман како поддршка.
  • Со славна кариера, вклучувајќи по четири титули LEC и LCS, Звен има за цел да го искористи своето искуство и веројатно да ја обезбеди првата титула LCS на Dignitas.
  • Дигнитас ја зајакнува својата постава со повторно обединување на Звен со Ајлс, неговиот поранешен соиграч од Cloud9, заедно со потпишувањето на ветеранот на топ-лејнерот Тасев биле.

Во она што се обликува да биде еден од најинтригантните потези во списокот на годината, Јеспер „Звен“ Свенингсен, наводно, се враќа во Лигата на легендите шампионската серија (LCS), овој пат облечена во дресот на Дигнитас како нивни АД носење за Летен Сплит 2024 година. Овој развој, првпат објавен од Sheep Esports, сигнализира не само промена на тимовите за Звен, туку и враќање на неговите корени во улогата на носење АД по краткиот експеримент како поддршка во 2023 година.

Храбриот потег на Звен: Придружување на Дигнитас за летниот Сплит LCS 2024 година

Поглед на ѕвездената кариера на Звен

Звен, име синоним за успех во сцената на Западната лига на легендите, има завидна трофејна шкафче со осум главни титули рамномерно поделени помеѓу LEC и LCS. Неговата транзиција назад во позицијата за носење АД е некако враќање дома, со цел да ја врати формата во која победи на пролетниот плејоф на LCS 2023 со Cloud9. И покрај неуспехот во финалето на LCS шампионатот против NRG и заменет со Ким „Берсеркер“ Мин-чеол, рекордот на Звен зборува многу. Имено, тој го држи рекордот за најмногу пентакили во историјата на LCS, што е доказ за неговата вештина и доследност во раздорот.

Стратешка игра на Дигнитас

Дигнитас, во нивната потрага по неостварливата титула LCS, направи пресметан потег со потпишувањето на Звен. Тој доаѓа на местото на Френк „Томо“ Лам и се очекува да донесе богато искуство и победнички менталитет во тимот. Повторното обединување со Jonah "Isles" Rosario, неговиот поранешен соиграч во Cloud9, е особено значајно. Нивната претходна врска би можела да биде катализаторот што му треба на Дигнитас за да ја зацврсти својата бот лента и да ја зајакне синергијата на тимот.

Додавањето на Ерик „Тасевка“ Ричи на горната лента претходно во мај дополнително ги нагласува амбициите на Дигнитас. Тасев биле, кој имаше кратка пауза по излегувањето на Golden Guardians од LCS, е уште еден искусен играч чие искуство може да се покаже непроценливо. Со основната постава која ги вклучува и eXyu и Dove, Dignitas се позиционира како огромен конкурент во претстојната поделба.

Патот напред

За Дигнитас доаѓањето на Звен може да означи почеток на ново поглавје. Тимот долго време копнееше по славата на LCS, и со спој на искусни ветерани и постоечки таленти, тие имаат можност да ги препишуваат наративите. Синергијата помеѓу Звен и Ајлс, заедно со издржливоста на Тасев биле на горната лента, претставува светилник на надеж за фановите на Дигнитас.

Како што се наближува летниот дел од LCS 2024 година, сите погледи ќе бидат насочени кон Звен и неговите нови соиграчи. Дали можат да го искористат своето колективно искуство и амбиција да ја освојат првата титула LCS на Dignitas? Само времето ќе покаже, но едно е сигурно: сцената е поставена за наелектризирано лето на акција на League of Legends.

(Прво пријавено од: Sheep Esports)

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година
2024-05-16

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година

Вести