Вести

April 5, 2024

Фаќање на сите активности: Меѓународното првенство на Покемон Европа (EUIC) 2024 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Меѓународното првенство на Покемон Европа (EUIC) се подготвува да биде клучна пресметка во натпреварувачката сезона 2024 година, поставувајќи ја сцената за Меѓународното првенство на Северна Америка (NAIC) и Светското првенство. Со прикажани не само една, туку сите четири натпреварувачки игри на франшизата, EUIC е сон на ентузијастите на Покемон и комплексен спектакл за следбениците. Еве што треба да знаете:

Фаќање на сите активности: Меѓународното првенство на Покемон Европа (EUIC) 2024 година

Клучни средства за носење:

  • Четири игри, едно место: Покемон битките TCG, VGC, Go и UNITE ќе се одвиваат во ExCel Лондон од 5-7 април.
  • Ажурирања и пласмани во живо: Ги следиме врвните дејства и резултати во сите игри во живо во текот на целиот настан.
  • Единствени формати и распореди: Секој натпревар може да се пофали со свој распоред и формат на натпревари, од швајцарски рунди до загради со двојна елиминација.

Од 5 до 7 април, ExCel London во Англија ќе стане бојно поле за тренери на Покемон ширум светот, кои ќе се натпреваруваат во Pokémon TCG, VGC, Go и UNITE. Оваа статија служи како ваш водич за виорот на активности, пласмани и моменти додека тие се случуваат во живо.

Распоред и формат: Брз преглед

Покемон TCG и VGC започнува со швајцарските рунди во текот на првите два дена, кулминирајќи со трката за една елиминација за најдобрите осум, што води до финалето во првенството во недела.

Покемон Гоу избира заграда со двојна елиминација за почетните два дена. Во последниот ден, првите тројца се борат во најдобриот од пет натпревари за круната.

Покемон ОБЕДИНЕТЕ се издвојува со компактен дводневен настан, почнувајќи со отворена заграда и групна фаза, проследена со заграда од првите осум на вториот ден.

Покриеност во живо и моменти

Како што се развива настанот, оваа статија ќе биде вашиот центар во живо за ажурирања, резултати и возбудливи моменти од сите четири игри на EUIC. Исто така, ќе ги посипете главните моменти од претходните рунди за да се осигураме дека нема да пропуштите никаков ритам од акцијата.

Twitch Drops и повеќе

Покрај преносот во живо, обожавателите кои го следат настанот може да се радуваат на Twitch Drops за секоја прикажана игра на Покемон. Тоа е совршен спој на ангажирана конкуренција и награди за заедницата.

Затворање мисли

Pokémon EUIC е повеќе од обичен турнир; тоа е прослава на натпреварувачкиот дух и заедницата што ги дефинира Покемон. Без разлика дали сте жесток обожавател или обичен набљудувач, EUIC 2024 се обликува како незаборавно искуство. Останете со ажурирања во живо и придружете ни се во создавањето на историјата на Покемон.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година
2024-05-16

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година

Вести