Вести

February 13, 2024

Фатете Enamorus Incarnate Forme во Pokémon Go: Сјајното издание доаѓа наскоро!

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Кога станува збор за фаќање покемони во Pokémon Go, нема ништо подобро од тоа да пронајдете сјајна форма и да ја додадете во вашата колекција. Но, не секој Покемон во мобилната игра има сјајна форма и можеби се прашувате дали можете да фатите еден за Enamorus Incarnate Forme.

Фатете Enamorus Incarnate Forme во Pokémon Go: Сјајното издание доаѓа наскоро!

Сјајна верзија на Enamorus Incarnate Forme

Enamorus Incarnate Forme треба да се појави за време на настанот Карневал на љубовта во Pokémon Go. Сепак, тој нема достапен Сјајна форма за време на овој настан. Играчите кои ќе се обидат да го предизвикаат за време на ограничените битки на Elite Raid нема да имаат шанса да фатат сјајна верзија. Niantic, развивачот на Pokémon Go, обично го задржува објавувањето на сјајната форма на Покемон за една или две години, понекогаш дури и подолго. Enamorus Incarnate Forme се очекува да има сјајно издание на некој иден настан.

Исклучок за Raid Pokémon

Додека повеќето Покемони треба да чекаат да биде објавена нивната Сјајна форма, некои специјални покемони за рација, како Hisuian Decidueye, имаа објавување Shiny истиот ден. За жал, Enamorus Incarnate Forme не можеше да го заобиколи овој исклучок. Многу е веројатно дека Enamorus ќе ја издаде својата Shiny верзија следниот пат кога ќе се појави во рации, особено во стандардните средби со пет ѕвезди.

Фаќање на Enamorus Incarnate Forme

Ако сакате да додадете Enamorus, моќен стаклен топ од типот на самовила, во вашиот тим, настанот Карневал на љубовта е време да го направите тоа. Имате ограничено време да го фатите во Elite Raids. Меѓутоа, ако претпочитате да почекате додека не стане пошироко достапен, треба да се појави во рациите со пет ѕвезди во Pokémon Go. Слично на другите Elite Raid Pokémon како Regidrago и Regieleki, Enamorus не се очекува да ја објави својата Shiny верзија за време на овој втор круг рации. Многу е веројатно дека Shiny верзијата на Enamorus ќе биде објавена заедно со уникатен настан во иднина.

Заклучок

Накратко, Enamorus Incarnate Forme нема достапна верзија Shiny за време на настанот Carnival of Love во Покемон Гоу. Играчите ќе мора да чекаат за иден настан за да ја фатат својата сјајна форма. Ако сакате да го додадете Enamorus во вашиот тим, погрижете се да учествувате во Elite Raids за време на настанот Carnival of Love или почекајте неговото објавување во рации со пет ѕвезди.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести