Вести

February 12, 2024

Фазмофобија: Предизвикот на желката и зајакот - брзо израмнете се со предност во брзината

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Предизвикот The Tortoise and the Hare: Hare е неделен пробен режим во играта за лов на духови Phasmophobia. Овој предизвик им нуди на играчите поволна предност, бидејќи тие се супер брзи додека духот е бавен.

Фазмофобија: Предизвикот на желката и зајакот - брзо израмнете се со предност во брзината

Што е предизвикот „Желката и зајакот: зајакот“?

Желката и зајакот: Предизвикот со зајак е еден од ротирачките специјални испитувања на Фазмофобија. Се состои од две различни теми: Зајак и Желка. Во режимот Харе, играчите се супер брзи додека духот е бавен, додека во режимот Желка, духот е многу побрз додека играчите се многу побавни.

Правила на желката и зајакот: предизвик за зајаци

 • Предизвикот мора да се заврши на мапата Bleasdale Farmhouse.
 • Брзината на играчите е зголемена, додека брзината на духот е намалена.
 • Во секој договор се избира случајно проколнато поседување.
 • Играчите ја имаат целата опрема од I ниво и нивната разумност започнува од 100 проценти.
 • Нема грејс период за поставување, но кутијата со осигурувачи се вклучува и може да се вклучи.

Како да ги завршите желката и зајакот: предизвик за зајак

За да го завршат предизвикот Желка и зајак: Харе, играчите мора три пати да го идентификуваат точниот тип на духови во фармската куќа Блесдејл. Овој предизвик може да се обиде повеќе пати додека е активен, што е цела недела секој пат кога ќе се врати.

Откако ќе го фатат духот три пати, играчите заработуваат 5.000 искуство и 5.000 долари готовина. Дополнително, тие заработуваат повеќе искуство и готовина во договорите што ги завршуваат додека работат на завршување на оваа проба, што го прави еден од најдобрите начини за брзо ниво на фазмофобија.

Совети за желката и зајакот: предизвик за зајак

 • Веднаш вклучете ја кутијата со осигурувачи за да остане на светло и да добиете точна отчитување на температурата.
 • Користете термометар за да ја пронајдете просторијата за духови, бидејќи секогаш е значително постудено од другите области.
 • Ставете распетија во собата на духови за да спречите лов на духови. Погрижете се да ги поставите и двете за да спречите што е можно повеќе лов.
 • Играјте со другите играчи за да го олесните предизвикот. Имањето тим може многу да ги подобри вашите шанси за успех.
 • Бидете внимателни со раните ловци и бидете подготвени да избегате од духот за време на лов.
 • Користете го вашето општо знаење за играта во ваша корист, бидејќи правилата во овој предизвик се прилично стандардни.

Следејќи ги овие совети и искористувајќи ги предностите дадени од предизвикот Желка и зајак: Зајакот, играчите можат успешно да го завршат овој неделен тест и брзо да се израмнат во Фазмофобија.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести