Вести

February 12, 2024

Топ 10 моќни оружја во обвивка: Ослободете разорна штета и моќ

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Во огромниот свет на Enshrouded, од суштинско значење е да имате силна опрема за успешно соочување со застрашувачките непријатели. За да станете што е можно помоќни и да се справите со секој предизвик, еве ги највисоко рангираните оружја што можете да ги користите:

Топ 10 моќни оружја во обвивка: Ослободете разорна штета и моќ

1. Сончев чекан

 • Штета: 235
 • Отклучи: Граден плен
 • Трајност: 380
 • Пари Моќ: 867

Sun Hammer е апсолутно најдоброто оружје во Enshrouded. Овој масивен чекан за тензично заситување предизвикува огромна штета и има неверојатна моќ за течење. Тоа е неспоредливо во однос на огромните можности за оштетување.

2. Воздухопловец

 • Штета: 213
 • Отклучување: Граден плен
 • Трајност: 280
 • Пари моќност: 605

Aerostriker е феноменално оружје за играчи кои се фокусирани на борба одблиску. Нанесува голема штета и има силна моќ на парење. Може да се најде како плен во областите Номадски висорамнини и Киндлевостес.

3. Големиот Мејс

 • Штета: 210
 • Отклучи: Граден плен
 • Трајност: 320
 • Пари Моќ: 581

Големата желудник е импресивно оружје што нанесува голема штета и има значителна моќ за спротивставување. Тоа е едно од најдобрите оружја во Enshrouded и е погодно за играчи во стилот на DPS.

4. Запален чекан

 • Штета: 187
 • Отклучување: Граден плен
 • Трајност: 280
 • Пари Моќ: 394

Запален чекан е масивно и моќно оружје кое нанесува значителна штета. Тоа е добро заокружен избор за трговците со штети одблиску.

5. Извалкана секира

 • Штета: 158
 • Отклучете: Пленот на газдата и градите
 • Трајност: 250

Загадената секира може да се добие со поразување на Fell Thunderbrute. Тоа е силна опција за класи базирани на сила.

6. Изгаснат меч

 • Штета: 158
 • Отклучи: Граден плен
 • Трајност: 300

Изгаснат меч е моќна опција за оние кои претпочитаат меч. Нанесува голема штета и има уникатен изглед.

7. Стапка за крцкање

 • Штета: 155
 • Отклучи: Граден плен
 • Трајност: 250
 • Дополнителна статистика: 10% преполнување, брзина на напад од 0,6 секунди, +2 Mana Regen

Стапчето за крцкање е убедлив избор за борба со стапчиња. Овозможува безбедни напади од далечина и се фокусира на оштетување од пожар.

8. Обвиткана секира

 • Штета: 154
 • Отклучи: Граден плен
 • Трајност: 280

Enshrouded Axe е големо, злобно оружје со метален изглед што нанесува значителна штета. Идеален е за оние кои претпочитаат борба одблиску.

9. Старешина

 • Штета: 154
 • Отклучи: Граден плен

Штабот на Старецот може да се најде во областите Kindlewastes и Nomad Highlands. Потребно е постојано изготвување на трошоци за персонал, но нуди голема штета.

10. Поцрнет персонал

 • Штета: 152
 • Отклучи: Граден плен

Blackened Staff е директен персонал кој прави значителна штета. Потребно е доследно креирање на трошоци за персонал за да се искористи неговата моќ.

Запомнете дека моќта на овие оружја се мери во зависност од областа во која ќе ги најдете. Важно е да напредувате во играта за да го добиете најдоброто оружје. Уживајте во вашето патување во Enshrouded!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести