Вести

February 13, 2024

Стекнување и користење на парчиња од осум: Водич за успех во черепот и коските

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Во светот на черепот и коските, парчиња од осум имаат голема вредност како посакувана валута. Овие вредни монети им овозможуваат на играчите да се здобијат со предмети на црниот пазар што можат значително да ги подобрат нивните пиратски напори. Додека играчите се движат низ предавничките води на играта, стекнувањето парчиња од осум станува клучно за нивниот успех.

Стекнување и користење на парчиња од осум: Водич за успех во черепот и коските

Како да стекнете парчиња од осум

За да се здобијат со парчиња од осум во Череп и коски, играчите можат да ги завршат задачите во Регистарот за нарачки што се наоѓа во кормилото на нивното скривница на шверцерите. Скривалиштето, сместено во Ле Мон Мует во Сен-Ана, станува достапно откако ќе достигне одреден ранг на Infamy и ќе напредува низ приказната на Спарлок.

Откако играчите ќе ги добијат материјалите за кормилото, како што е шеќерната трска, тие можат да ги направат овие предмети во Helm Wares. Овие производи потоа може да се испорачаат со прифаќање на нарачки во Регистарот на нарачки. Сепак, играчите треба да бидат претпазливи за време на испораките, бидејќи ќе бидат ранливи на напади од непријателски непријателски бродови со вештачка интелигенција и нема да можат брзо да патуваат.

Покрај завршувањето на мисиите на Helm, играчите можат да заработат парчиња од осум со учество во различни активности на крајот на играта, како што се Непријателски преземања и Легендарни грабежи. Сепак, пред да се вклучат во овие големи борби, играчите мора прво да заробат фабрики и да ги контролираат трговските патишта. Како што се расплетува сезонскиот распоред по лансирањето на Skull and Bones, новите функции како Helm Wagers ќе им обезбедат на играчите можност и да ризикуваат и да заработат парчиња од осум.

На што може да се потрошат парчиња од осум?

Откако играчите ќе ги завршат почетните потраги за нивната операција на кормилото, тие можат да ја посетат Јанита Нара во Le Pont Muet за да ги потрошат своите тешко заработени парчиња од осум. Јанита Нара нуди широк спектар на предмети за купување, вклучувајќи шверцувани ресурси, бродско оружје, козметика за бродови и играчи, мебел, оклоп, нацрти и многу повеќе. Другите продавачи низ светот на играта исто така прифаќаат парчиња од осум како плаќање.

Важно е да се напомене дека некои предмети, како што се нацртите за Самбук, може да бидат прилично скапи, а чинат 5.000 парчиња од осум. Играчите ќе треба да ја заштедат својата валута за да си ги дозволат овие предмети со висока вредност.

Како заклучок, стекнувањето и ефективно користење на парчиња од осум е од суштинско значење за успехот во Черепот и коските. Со завршување на задачите, вклучување во активности на крајот на играта и мудро трошење на нивната валута, играчите можат да станат застрашувачки сили во конкурентните мориња. Затоа, запловете, соберете ги вашите парчиња од осум и тргнете во возбудливи пиратски авантури!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести