Вести

February 13, 2024

Совладување на изработката со опсидијан во бесконечен занает: Отклучете свет на можности

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Infinite Craft им нуди на играчите царство на бесконечни можности, но за да ги отклучите најнеостварливите ставки во играта, прво мора да ги совладате основите. Една таква основна алатка е Обсидијанот, кој служи како клучна компонента во конструирањето на бројни комбинации. Овој водич ќе ве води низ процесот на изработка на Obsidian во Infinite Craft.

Совладување на изработката со опсидијан во бесконечен занает: Отклучете свет на можности

Важноста на обсидијанот

Обсидијанот е суштинска почетна точка за играчите кои сакаат да го зголемат накитот во нивната колекција на артикли или да се изградат кон корисни основни елементи како Црното и Ножот. Со својата разноврсност и леснотија на создавање, Obsidian е вреден ресурс што треба да го имате во вашиот инвентар.

Изработка на обсидијан

За да направите Obsidian во Infinite Craft, треба да работите само со предметите што ви се дадени на почетокот на играта. Процесот вклучува пет едноставни чекори:

  1. Комбинирајте две Земји за да создадете планина.
  2. Спарете ја планината со друга Земја за да создадете вулкан.
  3. Ставете друга Земја во вулканот за да произведе лава.
  4. Комбинирајте лава со земја за да добиете камен.
  5. Конечно, комбинирајте го Стоун со Лава за да создадете Обсидијан.

Користење на обсидијан

Обсидијанот може да се користи за изработка на различни други корисни предмети. Со комбинирање на обсидијан со вода се создава стакло, додека комбинирањето со дополнителна Земја произведува дијамант. За играчите кои бараат црна боја, изработката на стакло и обсидијан заедно создава огледало, кое потоа може да се комбинира со друго парче од обсидијан. Овие предмети служат како отскочна штица за уште поголеми достигнувања, како што е изработка на Црна дупка со комбинирање на Обсидијан со затемнување, клучна компонента во создавањето на Бог во бесконечниот занает.

Заклучок

Следејќи ги овие чекори, можете лесно да изработите Obsidian во Infinite Craft и да отклучите свет на можности. Без разлика дали сакате да ја проширите колекцијата на артикли или да создадете моќни предмети како Црна дупка и Бог, Obsidian е почетната точка што ви треба. Затоа, соберете ги вашите ресурси и тргнете на вашето патување за изработка денес!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести