Вести

February 12, 2024

Совладување на елиминирање на полначот во Helldivers 2

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во Helldivers 2, борбата за одбрана на Супер Земја е исполнета со различни непријатели, а полначите се меѓу најсилните. За да ги победите потребни се посилни оружја, фокус и подготвеност директно да се соочите со опасноста. Ако барате водич за тоа како да ги елиминирате полначите, ве покриваме.

Совладување на елиминирање на полначот во Helldivers 2

Разбирање на полначи

Полначи може да се сретнат во специфични мисии во Helldivers 2, но тие можат да се појават и во други мисии во зоните Терминид. Овие тешко оклопни непријатели се вообичаена глетка во Предизвикувачките тешкотии или повисоки, но може да се сретнат и на пониски нивоа на тежина во специфични целни мисии. За успешно да ги симнете, треба да бидете добро подготвени.

Препорачани стратегии

Најлесен начин да се победи полначот е со употреба на пушка без одвратно или потрошен противтенковски фрлач. Овие оружја можат да убијат полнач за само неколку удари или да ги откријат слабите точки кои можат да бидат насочени со основен оган од оружје. Railgun е ефикасен и против полначи. Препорачливо е да се опреми барем еден од овие Стратегеми кога влегувате во мисија каде што најверојатно ќе се сретнат полначи.

Ако немате пристап до препорачаните Stratagems или тие се на ладење, можете да се стремите кон задниот дел на полначот, каде што има откриена слаба точка. Сепак, застанувањето зад полнач може да биде предизвик, па можеби ќе треба да користите соиграч како мамка.

Справување со повеќе закани

Кога се соочувате со полнач, важно е да бидете свесни за други грешки кои можат да нападнат истовремено. Иако овие помали непријатели можеби не се толку заканувачки како полначот, тие можат брзо да ве совладаат ако се фокусирате само на главната закана. Користењето бедем може да ви помогне да ги косите помалите непријатели додека се концентрирате на поразување на полначот.

Заклучок

Поразот на Chargers во Helldivers 2 бара внимателно планирање и правилни стратегии. Со опремување на препорачаното оружје и свесни за околните закани, можете успешно да ги елиминирате полначите и да придонесете во одбраната на Супер Земја.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести