Вести

February 15, 2024

Совладување на горди потраги во Granblue Fantasy: Relink - Отклучи, изгради и освои

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Да се ​​дојде до гордите потраги со тешкотии во Granblue Fantasy: Relink е огромна задача, но нивното завршување и соочувањето со Прото Бахамут е уште поисцрпувачки. Пред да одлучите дали вреди да се потрудите, погледнете ја нашата комплетна листа на Горди потраги и нивните предложени нивоа на моќ.

Совладување на горди потраги во Granblue Fantasy: Relink - Отклучи, изгради и освои

Отклучување на горди потраги

За да ги отклучите Гордите потраги, треба да ги избришете сите потраги во режимот Maniac означени со иконата со мечови - тие се отклучуваат веднаш откако ќе ги завршите задачите на Ролан во Екстремниот режим. Откако ќе го направите тоа, еве ги сите Горди потраги до кои ќе имате пристап, според препорачаниот PWR.

 • Конечниот извештај: Поразете го Бахамут Верса (Советен PWR: 10.000)
 • Блазинг судење: Поразете го Вразарек Firewyrm (Советен PWR: 11.000)
 • Засновано судење: поразете го Corvell Earthwyrm (Советен PWR: 11.000)
 • Бурно судење: Победете го Elusious Windwyrm (Советен PWR: 11.000)
 • Фригидно судење: Победете го Вилинус Ајсвирм (Советен PWR: 11.000)
 • Најлошиот одмор досега: Победете ги Герасен и двајца Назарбонџу (Советен PWR: 13.000)
 • Трговски бариери: Победете го Рок Голем и два Quakadile (Советен PWR: 13.000)
 • Топење на непријателството: Победете го античкиот змеј и два пеколни (Советуван PWR: 13.000)
 • Банкет на мраз и трупови: Победете го Скармиљоне и двајца Blizzardile (Советуван PWR: 13.000)
 • За послободна Фолка: Победете го гоблинскиот воин и двајца Грифини (Советуван PWR: 13.000)
 • Потрага по огнот и земјата: поразете ги Вразарек Фајрвирм и Корвел Ертвирм (Советуван PWR: 15.000)
 • Потрага по мраз и бура: Победете ги Вилинус Ајсвирм и Елузиус Виндвирм (Препорачано PWR: 15.000)
 • Волкот и превезот: Победете ги Галанза и Маглиел (Советуван PWR: 16.000)
 • Воплотена несреќа: Победете го Furycane Nihilla (Советуван PWR: 16.000)
 • Жесток како сребрениот волк: поразете го Манагармр Нихила (Советуван PWR: 16.000)
 • Сеќавања на огнот: Победете го Вулкан Бола Нихила (Советен PWR: 16.000)
 • Громови и молњи: Победете го Radis Whitewyrm (Советуван PWR: 16.000)
 • Into the Abyss: Defeat Evyl Blackwyrm (Советен PWR: 16.000)
 • Automagod го возвраќа ударот: Победете го Pyet-A (Советен PWR: 17.000)
 • Приказната за бесот на Бахамут: Порази го Прото Бахамут (Советен PWR: 17.500)

Отклучување на повеќе горди потраги

Кога ќе стигнете до Proud Quests, нема да бидат сите достапни веднаш. Отклучувате повеќе додека ги завршувате оние до кои можете да пристапите. На пример, треба да ги победите „Волкот и превезот“ за да ги отворите „Calamity Incarnate“ и „As Fierce како сребрениот волк“. Плус, за да го предизвикате Прото Бахамут и да започнете да ги собирате вашите оружја за терминал, прво треба да ги завршите сите Горди потраги. Ова е причината зошто прво треба да се фокусирате на будење на вашите оружја за воздигнување, наместо да штедите материјали и да се надевате дека ќе го добиете Терминусното оружје на вашиот омилен лик.

Градење на вашиот карактер

Гордите потраги се вистински тест за тоа колку добро можете да го изградите вашиот карактер. Треба да разберете кои се најдобрите Сигили и да обрнете повеќе внимание на ситуационите за одредени битки. На пример, користењето на Glaciate Resistance помага во борбите против Wilinus Icewyrm и Managarmr, додека цврстиот став е корисен против вештините за туркање и влечење на Furycane Nihilla. Ако не ги користите овие ситуациони Sigils, вашите шанси за победа паѓаат многу.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести