Вести

February 14, 2024

Совладување на автоматската фракција: Водич за преживување на пеколни нуркачи 2

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Во Helldivers 2, од клучно значење е да имате длабоко разбирање за вашите непријатели. Познавањето на нивните силни страни, слабости, однесување и модели на мрестење е од суштинско значење за опстанок. Оваа статија ќе даде преглед на секој непријател што може да го сретнете во Helldivers 2.

Совладување на автоматската фракција: Водич за преживување на пеколни нуркачи 2

Галактичка војна

Helldivers 2 се случува за време на Галактичката војна, каде што Терминидите, Илуминатите и Киборзите веќе се поразени од човештвото. Сепак, се појавува нова закана во форма на фракцијата Automaton. Овие две фракции напаѓаат од исток и запад, контролирајќи ја секоја планета во системот Сол. Ваше е да ги спречите.

Автоматски сили

Фракцијата Automaton се состои од различни типови на непријатели, секој со свои уникатни способности и предизвици. Еве некои од непријателите со кои ќе се соочите:

  • Марудер: Непријатели од најниско ниво вооружени со пиштоли и динамит. Тие можат да повикаат засилување, но лесно се убиваат со неколку куршуми.
  • комесар: Сечила со двојно ракување со брза подвижност. Тие се смртоносни одблиску, но може да се симнат со неколку куршуми.
  • Берсеркер: Моторни пили со двојна моќ и брза подвижност. Насочете им ја главата и црвените гради за критично оштетување. Тие бараат поголема огнена моќ за да се елиминираат.
  • Извидник Страјдер: Бедем на нозе со напади од близок и долг дострел. Прво оневозможете им ги нозете, а потоа завршете ги со гранати.
  • Девастатор: Поголем автомат со слични меле потези како Berserker. Побавно во акција, но бара потпорно оружје за да се победи.
  • Хулк: Поголема варијација на Devastator со двојни топови. Насочете го грбот за да го убиете. Користете експлозиви и артилериски оган одозгора.
  • Резервоар: Неверојатно цврст автомат со единствена слабост што му е задниот дел. Најдобро е да користите Stratagems и тимска работа за да го победите.
  • Dropship: Брод што носи засилувања од Automaton. Наместо да го извадите, фокусирајте се на елиминирање на засилувањата откако ќе удрат на земја.

Терминидни роеви

Додека фракцијата Терминид е веќе поразена, нивните роеви сè уште можат да претставуваат закана. Важно е да бидете подготвени за нивните напади и соодветно да ги прилагодите вашите стратегии.

Запомнете, знаењето е моќ во Helldivers 2. Разбирањето на вашите непријатели и нивните слабости во голема мера ќе ги зголеми вашите шанси за преживување. Затоа, подгответе се, Хелдајвер, и подгответе се да се соочите со предизвиците што претстојат!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести