Вести

February 15, 2024

Совладете ја уметноста на изработка на енергија во бесконечен занает

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во Infinite Craft, изработката на енергија може да изгледа како основна задача, но бара малку размислување и напор. Сепак, дефинитивно вреди да се направи бидејќи може да се користи за создавање на широк спектар на други предмети. Енергијата е неопходна за секојдневните активности и создавањето нови работи.

Совладете ја уметноста на изработка на енергија во бесконечен занает

Изработка на енергија

За да создадете енергија во Infinite Craft, треба да следите неколку чекори. Најкраткиот пат вклучува две главни компоненти: електрична енергија и сонце. Откако ќе ги имате овие два елементи, можете лесно да ги добиете соларни панели и ветерници, кои и двете генерираат енергија.

Изработка на електрична енергија

Изработката на електрична енергија е прилично едноставен процес. Можете да создадете електрична енергија следејќи ги овие чекори:

 1. Оган + вода = пареа
 2. Пареа + Пареа = Облак
 3. Облак + Оган = Молња
 4. Молња + Пареа = Струја

Изработка на сонцето

Создавањето Сонце во Infinite Craft може да се направи на различни начини, но еве еден релативно лесен рецепт:

 1. Оган + Земја = Лава
 2. Лава + Земја = Камен
 3. Камен + Камен = Болдер
 4. Лава + Оган = Вулкан
 5. Болдер + Вулкан = Метеор
 6. Метеор + Земја = Месечина
 7. Месечина + Земја = Затемнување
 8. Затемнување + Оган = Сонце

Изработка на соларни панели и ветерници

Откако ќе ги добиете електричната енергија и сонцето, можете да ги комбинирате за да создадете соларен панел. Соларниот панел потоа може да се користи за да се добие ветерница, која пак генерира енергија. Еве го процесот на изработка:

 1. Електрична енергија + Сонце = Сончев панел
 2. Соларен панел + ветер = ветерница
 3. Ветерница + Оган = Енергија

Отклучување на енергија

Отклучувањето на енергијата во бесконечниот занает отвора свет на можности. Со енергијата, можете да креирате напредни технологии како автомобили и ласерски зраци, како и да се вклучите во физички активности кои бараат енергија, како што е танцот. Дозволете вашата креативност да се раздвижи и откријте кои други технологии и активности можете да ги создадете со Energy. Со комбинирање на Енергија со случајни зборови, можете да создадете широк спектар на нови ставки. Во Infinite Craft, можностите се бескрајни.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот
2024-06-02

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот

Вести