Вести

February 14, 2024

Совладете ја трговијата со опиум со сини лотосови со черепи и коски

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Синиот лотос опиумот е вредна стока во играта Череп и коски, нудејќи и финансиска добивка и срам. Ако сакате да започнете да профитирате од оваа трговија, еве што треба да знаете.

Совладете ја трговијата со опиум со сини лотосови со черепи и коски

Добивање на синиот лотос опиум

За да добиете Blue Lotus Opium во черепот и коските, ќе треба да го направите сами. Прво, мора да ја отклучите лабораторијата на кормилото во Телок Пенџара. Ова може да се направи со постигнување одреден ранг на Infamy и завршување на дел од главната потрага на Спарлок. Откако ќе се отклучи, можете да купите Poppy од мрежата за снабдување.

Изработка на синиот лотос опиум

Откако ќе го добиете Попи, однесете го во лабораторијата во Скривалиштето на шверцерите во Телок Пенџара. Обезбедете им на работниците Афион и за мала надокнада тие ќе изработат Blue Lotus Opium. Секоја серија трае 15 секунди за да се направи.

Користење на Blue Lotus Opium

Blue Lotus Opium може да се продава преку Регистарот за нарачки за парчиња од осум. Активирајте ја нарачката за Blue Lotus Opium во Регистарот на нарачки и доставете ја целосната пратка до купувачот. Бидете подготвени да ја одбраните својата стока од непријателските бродови кои може да се обидат да ги украдат.

Запомнете, трговијата со Blue Lotus опиум со череп и коски може да биде профитабилна, но исто така доаѓа со ризици. Планирајте ја вашата стратегија мудро и искористете ги наградите.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести