Вести

February 12, 2024

Совладајте ја уметноста на лов и ловење јајца во Палворлд

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ако сакате да ја зголемите вашата колекција на пријатели во Палворлд, собирањето и изведувањето јајца е одличен начин да го направите тоа. Сепак, наоѓањето на овие јајца може да биде предизвик. Во овој водич, ќе ви ги обезбедиме сите информации што ви се потребни за лоцирање и изведување јајца во Палворлд.

Совладајте ја уметноста на лов и ловење јајца во Палворлд

Видови јајца

Во Палворлд, постојат неколку видови јајца што можете да ги најдете:

  • Вообичаени јајца
  • Темни јајца
  • Змејски јајца
  • Карпести јајца
  • Електрични јајца
  • Врховни јајца
  • Замрзнати јајца
  • Зелени јајца
  • Влажни јајца

Секој тип на јајца има свои уникатни карактеристики и можни пријатели кои можат да се изведат од нив.

Каде да се најдат јајца

Јајцата може да се најдат на различни локации низ Палворлд, а досега се идентификувани над 100. Сепак, појавата на јајца на овие локации е случајна и ротира, што го отежнува предвидувањето каде ќе се најде секој вид јајце. Некои најдобри локации за пребарување јајца ги вклучуваат рабовите на карпите и врвовите на големите карпи. Ако не наидете на јајце, постои шанса наместо тоа да најдете Lifmunk Effigy или градите.

Видот на јајцето што ќе го најдете зависи и од биомот што го истражувате. На пример, поголема е веројатноста да најдете зелени јајца во бамбус шумичката, врел јајца во пустините или вулканот и замрзнати јајца во снежните области.

Јајца за ведење

За да се изведат јајца во Палворлд, ќе ви треба инкубатор. Откако ќе го достигнете седмото ниво, можете да отклучите инкубатор од седмото ниво во картичката технологија. За да го изградите инкубаторот, ќе ви требаат 10 фрагменти од палдиум, пет платно, 30 камени и два антички цивилизациски делови. Откако ќе имате инкубатор, реалниот тајмер ќе детализира колку долго треба да чекате за да се изведе јајцето.

Пријатели за размножување

Друг начин за стекнување јајца во Палворлд е преку одгледување пријатели. За да ја отклучите способноста за размножување, мора да го достигнете нивото 19 и да ја отклучите Мешаната фарма во Технолошкото дрво. За изградба на мешаната фарма потребни се 100 дрва, 20 камени и 50 влакна.

Заклучок

Сега кога ги имате сите информации што ви се потребни за јајцата Palworld и каде да ги најдете, можете да започнете со собирање и ведење јајца за да ја проширите колекцијата на Палс. Среќен лов!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести