Вести

February 15, 2024

Совладајте ја потрагата по треперења на Земјата во WoW Classic и WoW Season of Discovery

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Tremors of the Earth се смета за една од најтешките потраги во World of Warcraft Classic. Иако нуди исклучителни награди, како што е Blazewind Breastplate со +23 Agility, завршувањето на оваа потрага не е лесен подвиг.

Совладајте ја потрагата по треперења на Земјата во WoW Classic и WoW Season of Discovery

Ниво на тешкотија

Ако се обидете со Тремори на Земјата за време на втората фаза од сезоната на откривање, ќе откриете дека е наменета за играчи кои го туркаат нивото 50. Сепак, ограничувањето на нивото во втората фаза е 40, што го прави предизвик да се заврши без квалификувана група пет играчи.

Прв дел: Пронаоѓање на шефот То'грун

За да ја започнете потрагата по Тремори на Земјата, треба да го соберете Знакот на Земјата. Победувањето на шефот То'грун, НПЦ кој шета низ Бадлендс, е клучот за добивање на оваа ставка. Иако наоѓањето на шефот То'грун може да биде тешко поради неговата непредвидлива локација, тоа што потрагата е во вашиот дневник ги зголемува вашите шанси да се сретнете со него. Откако ќе го победите шефот То'грун, ограбете го Знакот на Земјата и вратете се во Гарек за да го завршите првиот дел од потрагата.

Втор дел: Хематус и Блеклеш

Откако ќе се свртите во Знакот на Земјата, ќе ја добиете следната цел: да пронајдете и поразите два црни змејови, Хематус и Блеклеш. Пред да ги вклучите, мора да активирате три столба лоцирани во Badlands. Овие столбови го отклучуваат пристапот до змејовите. Важно е да се напомене дека Хематус и Блеклеш се непријатели на ниво на 50, така што составувањето група е од суштинско значење. Се препорачува добро заокружен тим со играчи на ДПС со тешки удари, тенк и исцелител. Откако ќе ги победите змејовите, ограбете ги нивните трупови за Chains of Hematus и Blacklash's Bindings, кои ќе треба да ги вратите во Гарек.

Заклучок

Завршувањето на Треморите на Земјата е предизвикувачка задача која бара внимателно планирање и координација. Сепак, наградите, особено посакуваниот Blazewind Breastplate, го прават исплатлив. Ако сте подготвени за предизвикот, соберете вешта група и тргнете во оваа епска потрага во WoW Classic и WoW Season of Discovery.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести