Вести

October 27, 2023

Скаут на ЛНГ размислува за победата и гледа напред кон световите 2023 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Откако обезбедив место во Нокаут фазата со победата против КТ Ролстер, имав можност да зборувам со LNG Scout за серијата и настапот на тимот на Worlds 2023.

Скаут на ЛНГ размислува за победата и гледа напред кон световите 2023 година

Размислувајќи за серијата

И покрај победата против носителот на LCK #3, Скаут го изрази своето незадоволство од раната игра на тимот во текот на трите натпревари. Тој го оцени со 5 од 10, истакнувајќи ја потребата за подобрување.

Во првиот натпревар, ЛНГ првично се бореше, но успеа да ја сврти плимата со добро изведен повик на барон и тимска борба што ја менуваше играта. Скаут ја заслужи ГАЛА, бот-ленер, за одлучувачкиот повик и ја пофали неговата одлична ставка.

Сепак, KT Rolster отскокна во вториот натпревар, искористувајќи ги борбите во раната игра на LNG. Скаут ги призна напорите на тимот да ги реши овие прашања во драфтот за третиот натпревар и ја нагласи важноста да се биде повеќе фокусиран во раниот натпревар.

Засилување во средината на играта

И покрај раните убиства на КТ, LNG ја покажа својата сила во тимските борби во средината на играта. Искористувајќи го својот тимски состав, тие изведоа постојани комбинации и создадоа непремостливо водство од кое нивните противници не можеа да се опорават.

Размислувања за швајцарскиот формат и идните натпревари

Како искусен ветеран со шест настапи на Светското првенство, Скаут ја сподели својата перспектива за новиот швајцарски формат. Тој ја отфрли идејата дека таа значително се разликува од претходните групни фази, тврдејќи дека силните тимови сепак ќе преовладуваат.

Со обезбеденото место во четвртфиналето, ЛНГ ја чека швајцарската етапа, 5. коло за да го одреди својот противник. На прашањето за неговиот претпочитан противник и актуелната мета на Светот, Скаут изрази уверување во нивниот потенцијал да поразат кој било тим во четвртфиналето. Тој призна дека сегашната лепенка можеби не е поволна за нив, но остана оптимист за нејзино надминување.

Придонес на извидниците во одредот на ЛНГ

Искуството и сознанијата на Скаут, стекнати од животот во Кореја во значителен дел од неговиот живот, беа непроценливи за тимот на ЛНГ. Тој активно се справува со прашања и се вклучува во дискусии со тимот, обезбедувајќи насоки и поддршка.

Справување со притисок и стрес

И покрај неговото лежерно однесување, Скаут ги сподели своите стратегии за управување со притисокот и стресот. Тој ужива да гледа забавни видеа и да слуша музика како средство за релаксација, избегнувајќи ТВ драми.

Заклучок

Решеноста на LNG Scout и високите очекувања за подобрување се видливи во неговите размислувања за серијата против KT Rolster. Имајќи го предвид полуфиналето, LNG е фокусиран на подобрување на нивната форма и надминување на сите предизвици што ќе им се најдат на патот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година
2024-05-16

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година

Вести