Вести

October 29, 2023

Рингмастер: Новиот Dota Hero откриен на TI12

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Valve официјално го објави доаѓањето на новиот херој на Dota, Ringmaster, на TI12. Иако деталите во моментов се оскудни, се очекуваат повеќе информации да бидат откриени во наредните месеци.

Рингмастер: Новиот Dota Hero откриен на TI12

Рингмастер - нов херој

Во видеото објавено непосредно пред големото финале TI12, Valve потврди дека Ringmaster ќе биде објавен на почетокот на 2024 година. Видеото го прикажува Axe во плашлива шума со циркуска тема, како брка механички циркуски џунгла. Ова доведе до шпекулации дека новиот херој можеби има елемент за стапица. На крајот, Axe беше намамен во играта Test Your Strength и брзо беше убиен од Ringmaster кој излезе од структура слична на Iron Maiden.

Улогата на новиот херој на Дота

Промотивната слика за Ringmaster има циркуска тема и исмејува неколку херои, вклучувајќи ги кралот мајмуни, Кунка, секира, Мирана и Чувар на светлината. Иако ова не дава многу индиции, сугерира дека Рингмастер најверојатно ќе биде херој на навалица, веројатно со механички краци кои можат да се прошират. Имајќи предвид дека претходниот херој, Муерта, беше носител на разузнавачки информации, фановите на Dota можат да очекуваат нов херој на меле.

Valve има возбудливи планови за фановите на Dota во наредната година, а само времето ќе го открие целосниот обем на промените.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година
2024-05-16

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година

Вести