Вести

February 13, 2024

Рангирање на најдобрите стапчиња во обвивка: Изберете мудро за максимална моќност

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Стапчињата се едно од најефикасните и најкорисните оружја во Enshrouded. Тие нудат сигурна и силна штета, не бараат муниција и овозможуваат ефикасни напади од долг дострел. Без разлика дали стапчето се усогласува со вашата класа или не, генерално се препорачува да имате при рака за секоја ситуација што може да го бара.

Рангирање на најдобрите стапчиња во обвивка: Изберете мудро за максимална моќност

Рангирање на најдобрите прачки

Еве ги првите седум најсилни стапчиња во Enshrouded, рангирани врз основа на нивната моќ и ефикасност:

7) врел стапче

 • Штета: 47
 • Отклучи: плен на гради и газда плен
 • Трајност: 250
 • Дополнителни статистики: + Две мана регенерација, 11 проценти преполнување и брзина на напад од 0,6 секунди.

Врховното стапче е сигурна опција за оние кои бараат цврста штета врз основа на пожар. Работи добро со секаков вид на магија базирана на градба, што го прави разновиден избор.

6) Ритуално стапче за бура

 • Штета: 64
 • Отклучување: плен на градите
 • Трајност: 300
 • Дополнителни статистички податоци: + Една мана регенерација, 20 проценти преполнување и брзина на напад од 0,6 секунди.

Ритуалното стапче за бура е специјализирано за оштетување од удар и е особено ефикасно кога е поврзано со класни вештини кои го подобруваат овој тип на штета.

5) Чирак стапче

 • Штета: 104
 • Отклучување: плен на градите
 • Трајност: 250
 • Дополнителни статистики: + Две мана регенерација, 10 проценти преполнување и брзина на напад од 0,6 секунди.

Apprentice Wand се истакнува во оштетувањето на мразот и е одлична опција за играчите на почетокот на играта. Иако можеби нема да добиете силна верзија веднаш, вреди да се запознаете со ова стапче за да одредите дали одговара на вашата класа.

4) Хеликс

 • Штета: 115
 • Отклучување: плен на гради
 • Трајност: 300
 • Дополнителни статистички податоци: 19 проценти преполнување, + една мана регенерација и брзина на напад од 0,6 секунди.

Хеликс е брутално стапче кое нанесува штета на Покровот. Нуди уникатен стил на игра што се потпира на аспектите на играта на Shroud.

3) Замрзнато јадро стапче

 • Штета: 140
 • Отклучи: плен на гради и газда плен
 • Трајност: 250
 • Дополнителни статистики: + Две мана регенерација, 11 проценти преполнување и брзина на напад од 0,6 секунди.

Замрзнато јадро стапче е уште една моќна опција базирана на мраз. Може да се добие преку градите или како капка од газдите, што го прави релативно полесно да се стекне во споредба со другите силни оружја.

2) Светлосно стапче

 • Штета: 137
 • Отклучување: плен на гради
 • Трајност: 260
 • Дополнителни статистички податоци: 13 проценти преполнување, брзина на напад од 0,6 секунди и регенерација + една мана.

Светлосното стапче е најмоќното огнено стапче на располагање. Не само што предизвикува силна штета, туку може да се пофали и со импресивен визуелен дизајн.

1) стапче за крцкање

 • Штета: 155
 • Отклучување: плен на гради
 • Трајност: 250
 • Дополнителни статистики: + Две мана регенерација, 10 проценти преполнување и брзина на напад од 0,6 секунди.

Стапчето за крцкање нуди најголемо оштетување меѓу сите стапчиња. Иако личните преференции може да се разликуваат, ако максималната штета е ваш приоритет, ова е оружјето за вас.

Избор на вистинското стапче

Сега кога ги знаете најдобрите стапчиња во Enshrouded, важно е внимателно да ја земете предвид структурата на вашата класа и стилот на игра кога избирате стапче. Експериментирајте со различни стапчиња за да го пронајдете оној што ги надополнува вашите способности и го подобрува вашето целокупно искуство во игра.

Запомнете, стапчето е само едно парче од сложувалката. За да создадете навистина извонредна градба на карактери, не заборавајте да набавите и легендарни оружја и оклоп што добро се поврзуваат со избраното стапче.

Изберете мудро и станете што е можно помоќни во Enshrouded!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести