Вести

February 13, 2024

Пронајдете легендарни оружја во Enshrouded: локации, предизвици и награди

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Enshrouded нуди широк опсег на моќен плен, а меѓу најдобрите се Легендарните оружја. Овие алатки можат значително да ги зголемат вашите шанси за победа во битките. Сепак, не е лесно да се дојде до нив, па затоа е важно да знаете каде да ги најдете.

Пронајдете легендарни оружја во Enshrouded: локации, предизвици и награди

Гарантирани локации за пуштање

Постојат четири легендарни оружја во Enshrouded кои имаат загарантирана локација за паѓање:

  • Блејд за плачење: Пронајдено во пештерата Scavenger Stash во регионот Спринглендс, јужно од Античкиот свод каде што можете да го отклучите Алхемичарот.
  • Покров ткајач: Скриен во златен сандак на дрвена платформа југоисточно од античкиот шпиц Kindlewastes.
  • Апотеоза на Језмина: Има шанса да се откаже од кој било тепач на Вука, газда што може да се најде во камповите во Вука. Една таква верзија на овој газда може да се најде кога ќе тргнете да го земете Пушачот на пчеларници.
  • Падна командант Боу: Капки од шефот на Fell Thunderbrute во близина на маркерот Ancient Bridge западно од областа на Pike's Port каде што можете да го најдете оклопниот сет на Guard of the North.

Случајни капки

Освен овие четири оружја, сите други легендарни оружја може по случаен избор да се најдат во златни ковчези и златно-сини легендарни ковчези низ огромниот свет на Embervale. Ова значи дека ќе треба да истражувате и да ограбувате со надеж дека ќе го пронајдете саканото оружје со статус Легендарен.

Достапност

Вреди да се напомене дека сите оружја во Enshrouded имаат потенцијал да паднат како Легендарни, така што секое оружје на кое ќе наидете може да биде достапно како легендарна варијанта, во зависност од вашата среќа. Сепак, тоа значи и дека може да наидете на послаби верзии на оружјето што го сакате доколку среќата не е на ваша страна.

Предизвици и земјоделство

Пронаоѓањето на легендарно оружје во Enshrouded може да биде предизвик поради ниските стапки на паѓање и недостатокот на дефинитивен метод за лоцирање на конкретното оружје што го барате. Ова го прави земјоделството за овие алатки тешка задача. Некои од најдобрите оружја, како Helix и Sun Hammer, целосно се потпираат на среќата.

Најдобри локации за грабежи

Ако сакате да ги зголемите шансите да пронајдете легендарно оружје, еве некои од најдобрите локации за истражување и грабеж во Enshrouded:

  • Бритлбуш
  • Kindlewaste
  • Сончеви храмови
  • Антички кубиња
  • Umber Hollow

Овие области се познати по тоа што имаат голем број ковчези за грабеж, што ја зголемува веројатноста за пронаоѓање на легендарно оружје. Стекнувањето легендарно оружје е клучно за оптимизирање на градбата на вашата класа и максимизирање на потенцијалот на една од најдобрите класи на Enshrouded.

Запомнете, иако потрагата по легендарно оружје може да биде предизвикувачка, наградите вредат за трудот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести