Вести

February 15, 2024

Приспособете ги вашите екрани за вчитување во Modern Warfare 3 за подобрено искуство со повеќе играчи

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Modern Warfare 3 им нуди на играчите можност да ги приспособат своите екрани за вчитување додека се вчитуваат во или надвор од натпревар со повеќе играчи. Оваа функција, иако едноставна, може лесно да се занемари во поставките.

Приспособете ги вашите екрани за вчитување во Modern Warfare 3 за подобрено искуство со повеќе играчи

Опции за приспособување

Додека деновите на создавање приспособени амблеми во Call of Duty можеби се зад нас, сè уште има многу опции за прилагодување достапни во Modern Warfare 3 и Warzone. Играчите можат да избираат од различни уникатни оружја и камо за возила, кои може да се заработат преку предизвици, настани или да се купат во продавницата. Дополнително, играчите можат да опремат специјални визит-картички, амблеми, па дури и да создадат уникатна ознака за клан за да ја покажат својата група пријатели.

Промена на екранот за вчитување

За да го промените екранот за вчитување во мултиплеер, следете ги овие едноставни чекори:

  1. Вчитај во седиштето на CoD.
  2. Изберете ја опцијата за мултиплеер.
  3. Скролувајте до табулаторот Прилагоди.
  4. Изберете ја опцијата Вчитување на екранот.
  5. Изберете од достапните екрани за вчитување што сте ги отклучиле.

Играчите исто така имаат можност да го случајно подесуваат екранот за вчитување од нивните отклучени опции или да изберат до 10 омилени, низ кои играта ќе се движи додека чека или напушта натпревар со повеќе играчи. За да означат екран за вчитување како омилен, играчите можат да го притиснат копчето за триаголник на PlayStation или копчето Y на Xbox кога го гледаат саканиот екран.

Отклучување на вчитување екрани

За заклучени екрани за вчитување, Modern Warfare 3 ќе ги пренасочи играчите до конкретниот пакет каде што ќе можат да го додадат во нивната колекција. Дополнително, има бесплатни екрани за вчитување кои се појавуваат заклучени, но може да се добијат со завршување на дневни и неделни предизвици.

Останете во тек

За да останат во тек со новите екрани за вчитување во Modern Warfare 3 и Warzone, играчите треба редовно да го проверуваат табот Настан, кој често се ажурира со нови предизвици и награди.

Следејќи ги овие чекори, играчите можат лесно да ги приспособат своите екрани за вчитување во Modern Warfare 3 и да го подобрат нивното искуство со повеќе играчи.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот
2024-06-02

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот

Вести