Вести

February 14, 2024

Претстојни промени во Smolder во Patch 14.4: рамнотежа и уживање чекаат

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Smolder, шампионот претставен во Patch 14.2, се здоби со огромна популарност. Сепак, неговата стапка на победи во моментов е незадоволителна. Како одговор, Riot Games имплементира неколку промени во квалитетот на животот на Smolder во Patch 14.4.

Претстојни промени во Smolder во Patch 14.4: рамнотежа и уживање чекаат

Закрпа 14.4 Преглед

На 14 февруари, Мет „Фроксон“ Леунг-Харисон, главниот дизајнер на игра за League of Legends, даде преглед на претстојните промени на Smolder. Закрпата ќе вклучува nerfs за W способноста на Smolder во раната игра и измени на неговата Q способност. Дополнително, Smolder's ultimate ќе добие буф, што ќе резултира со севкупно избалансиран лепенка за шампионот.

Промени во способностите на Смолдер

Супер пожелен здив (П)

Способноста Q на Смолдер, која е неговиот главен извор на штета во текот на играта, ќе претрпи модификации. На 125 купишта, способноста ќе испрати помалку огнени топки, но тие ќе предизвикаат поголема штета. Понатаму, ако целта умре додека проектилот се уште е во лет, Смолдер ќе добие оџак.

Ачооо! (Ш)

Способноста W, Achooo!, ќе претрпи најзначајни промени. Неговото ладење ќе биде подолго во раните нивоа, но пократко на максималното ниво. Слично на тоа, неговата штета ќе биде намалена во раниот натпревар, но ќе се зголеми во доцниот натпревар.

Крајна способност

Крајната способност на Смолдер сега ќе се фрли дури и ако шампионот умре за време на времето на актерската екипа. Оваа промена дава значителен интерес, особено во сценаријата со магови и убијци.

Тековна стапка на победа

Засега, Smolder не функционира добро како AD Carry, со стапка на добивка под 50 проценти во различни рангови, според U.GG. Сепак, конструкцијата на AP Spear of Shojin постигна стапки на добивка над 60 проценти. Riot Games внимателно ги следи перформансите на Smolder и може да направи дополнителни прилагодувања.

Заклучок

Пач 14.4 за League of Legends треба да биде објавен во четврток, 22 февруари. Со претстојните промени во способностите на Smolder, играчите може да очекуваат побалансирано и попријатно искуство во игра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести