Вести

November 8, 2023

Претстојни промени во LoL Patch 13.23: Мета прилагодувања и повеќе

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Сега кога Patch 13.22 е официјално на серверите во живо, ајде да го погледнеме претстојниот Patch 13.23 кој доаѓа на LoL.

Претстојни промени во LoL Patch 13.23: Мета прилагодувања и повеќе

Какви промени доаѓаат?

Пач 13.22 ги воведе нервите на моќните избори во мета и прилагодувањата на шампионите како Серафин и Јанна за да ја подобрат нивната улога како поддржувачи. Магите од средната лента, исто така, добија љубители на брзината на нападот за да ги направат нивните автоматски напади помазни и поконзистентни.

Приспособувањето на видот ќе влијае на високиот Елос во рангираната скала, намалувајќи го радиусот на откривање и времетраењето на нападите за да спречи откривање на соиграчите додека ги расчистуваат одделенијата.

Како што завршува сезоната 13, подготовките за новата претсезона во јануари со Patch 14.1 се во тек. Пред тоа, Patch 13.23 ќе ја врати LoL Arena и ќе воведе уште неколку мета прилагодувања.

Датум на издавање

Закрпата 13.23 треба да биде објавена во вторник, 21 ноември. Потоа ќе следи уште една закрпа пред крајот на 13-та сезона.

Влијание врз мета

Специфичните промени во претстојниот лепенка сè уште не се објавени. Како и да е, се очекува Riot да се фокусира на нерфирање на изборите со преуспешни перформанси од Patch 13.22 и бришење на недоволно одиграните избори.

Сена веќе доби нервоза во тековниот лепенка, а шампионите како Нила и Јарван IV, исто така, може да бидат цел на прилагодувања.

Привремени промени

Во моментов нема протечени промени за Patch 13.23. Останете во тек за ажурирања во следните неколку дена!

Претстојни скинови

  • Bee'Koz – 1350RP
  • Безкрак - 1350 РП
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година
2024-05-16

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година

Вести