Вести

February 16, 2024

Претстојните Twisted Fate Nerfs и други промени во League of Legends Patch 14.4

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Програмерите на Riot Games најавија дополнителни промени што ќе се имплементираат во Patch 14.4, конкретно насочени кон шампионот Twisted Fate.

Претстојните Twisted Fate Nerfs и други промени во League of Legends Patch 14.4

Twisted Fate Nerfs

Twisted Fate, популарен волшебник во League of Legends, ќе добие значителни нерви. Промените, објавени од Spideraxe на 15 февруари, вклучуваат намалување на растот на брзината на напад од три проценти на 2,5 проценти. Односот на АП на сината картичка на Twisted Fate, исто така, ќе биде намален од 115 проценти на 100 проценти. Дополнително, односот АП на неговата способност Е ќе се намали од 50 проценти на 40 проценти.

Причина за Нерфс

Претстојните нервози на Twisted Fate не се изненадување за редовните играчи од Лигата. Во средната лента, Twisted Fate моментално може да се пофали со стапка на победа од 51,91 отсто во рангирањето Emerald+, според U.GG. Сепак, тој не е шампион со најдобри перформанси во оваа улога. Изненадувачки, Twisted Fate доминира во горната лента и AD ги носи улогите, што го прави веројатно најсилниот избор во тековната лепенка.

Други промени во закрпа 14.4

Patch 14.4 ќе донесе низа промени во League of Legends. Покрај нервите на Twisted Fate, други шампиони како Лулу, Аурелион Сол, Ренектон и Волибеар ќе добијат и љубители и нерфови. Различни ставки и системи, особено ставките за поддршка, исто така ќе претрпат мали измени.

Влијание врз соло редица

Се очекува претстојните промени во Patch 14.4 да имаат значително влијание врз редот за соло. Играчите ќе имаат можност да ги искусат овие промени кога ажурирањето ќе биде објавено во четврток, 22 февруари.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести