Вести

October 31, 2023

Превчитување на MW3: Големина на преземање, ран пристап и повеќе

Liam Fletcher
WriterLiam FletcherWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Modern Warfare 3 треба да излезе за само десет дена, а љубителите на франшизата Call of Duty со нетрпение ја очекуваат играта. Но, пред официјалното лансирање, оние кои однапред ја нарачале играта ќе имаат можност да пристапат до последното поглавје од рестартираната сага Modern Warfare. Ако се прашувате кога можете однапред да вчитате MW3 и која ќе биде големината на преземањето, прочитајте понатаму.

Превчитување на MW3: Големина на преземање, ран пристап и повеќе

Превчитување на MW3

Ако имате ран пристап до кампањата, можете да започнете со претходно вчитување на играта од 10 часот по PT на 1 ноември. Играта ќе се отклучи дваесет и четири часа подоцна, во 10 часот по локално време на 2 ноември. Откако ќе се отклучите, ќе можете да се нурнете во тешката приказна што се случува во Верданск.

Големина на преземање

Големината на преземањето на Modern Warfare 3 варира во зависност од вашата платформа. Во просек, ќе ви требаат околу 150 GB простор за складирање за да ја инсталирате и играте играта. Ова ја вклучува самата основна игра и Call of Duty HQ. Ако веќе го имате седиштето на COD, барањата за преземање и инсталирање ќе се преполоват. Важно е да се напомене дека големината на преземањето може значително да се разликува помеѓу платформите и за ажурирања и закрпи.

Дали имате доволно простор за складирање?

Пред однапред да го вчитате MW3, проверете дали имате доволно простор за складирање на вашиот уред. Со големина на преземање од околу 150 GB, од клучно значење е да се осигурате дека имате доволно простор на располагање.

Како да добиете ран пристап до кампањата MW3

За да добиете ран пристап до кампањата MW3, ќе треба однапред да нарачате која било копија од играта. Ова може лесно да се направи преку дигитални излози на платформите Xbox, PlayStation и PC. Откако ќе нарачате однапред, може да започнете однапред да го вчитувате MW3 и да бидете подготвени за репродукција кога ќе се отклучи. Кампањата се очекува да биде една од најтемните во серијата Call of Duty, со интензивни сцени што ја надминуваат озлогласената аеродромска мисија од Modern Warfare 2.

Искористете ги предностите на раниот пристап

Кампањата MW3 има времетраење од приближно пет до шест часа, што ви овозможува да играте низ неа повеќе пати пред делот за повеќе играчи од играта да започне глобално на 10 ноември. За време на кампањата, можете да отклучите достигнувања, колекционерски предмети и награди за повеќе играчи. Искористете го максимумот од вашиот ран пристап и почнете да играте!

Запомнете да останете во тек со Esports.net за повеќе вести за еспорт за Call of Duty.

Најнови вести

Оптимизирајте ја вашата VALORANT игра со смешни вкрстувања
2023-11-26

Оптимизирајте ја вашата VALORANT игра со смешни вкрстувања

Вести