Вести

February 13, 2024

Последна епоха 1.0 ажурирање: чекаат возбудливи промени и подобрувања!

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Action RPG Last Epoch, кој беше објавен со ран пристап во 2019 година, сега е подготвен за негово целосно лансирање. Ако не сте ја пробале играта за време на нејзиниот ран пристап, ажурирањето 1.0 е совршена можност за нови играчи да влезат.

Последна епоха 1.0 ажурирање: чекаат возбудливи промени и подобрувања!

Што да очекувате во ажурирањето 1.0

Ажурирањето 1.0 на Last Epoch нема да резултира со целосно ресетирање за долгогодишните играчи, така што нема потреба да се грижите дали вашите ликови ќе бидат избришани. Сепак, ќе има некои промени кои ќе ја размрдаат метаиграта и ќе ги натераат играчите да ги преиспитаат најдобрите изданија во играта.

Датум и време на издавање

Според „Eleventh Hour Games“, ажурирањето и целосното објавување на Last Epoch 1.0 е закажано за среда, 21 февруари во 11 часот по CT. За играчите во Америка, ажурирањето ќе биде достапно за преземање наутро. Играчите во Австралија и Нов Зеланд ќе мора да почекаат до следниот ден, 22 февруари.

Еве ги датумите и времето на лансирање за другите главни временски зони:

  • Стандардно време на Пацификот (PT): 21 февруари, 9 часот наутро
  • Централно стандардно време (CT/CST): 21 февруари, 11 часот
  • Источно стандардно време (EST): 21 февруари, 12 часот
  • Време на Гринич (GMT): 12 февруари, 17 часот
  • Централно европско време (CET): 21 февруари, 18 часот
  • Австралија источно летно сметање на времето (AEDT): 22 февруари, 04:00 часот
  • Австралија источно време (AET): 22 февруари, 5 часот наутро

Ве молиме имајте предвид дека онлајн услугите на Last Epoch ќе не работат 24 часа пред лансирањето.

Стартување на конзолата

Во моментов, Last Epoch не е планирано да се појави за конзоли. Eleventh Hour Games има планови да ја донесе играта на конзолите во иднина, но не се објавени конкретни платформи или прозорец за издавање. Ако сакате да го доживеете целосното издание, ќе треба да го репродуцирате на компјутер или да почекате за лансирање на конзолата.

Не пропуштајте го ажурирањето Last Epoch 1.0 и подгответе се да ги истражите возбудливите промени и подобрувања во играта!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести