Вести

February 14, 2024

Последна епоха: Истражете ја Eterra со пријателите во оваа возбудлива игра зандана-роботи

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Last Epoch е возбудлива игра со зандана-роботче сместена во волшебниот свет на Eterra. Играчите се впуштаат во возбудливи авантури, соочувајќи се со непријатели во различни временски периоди. Иако играта може да се ужива соло, таа навистина блеска кога се игра со забава со пријатели.

Последна епоха: Истражете ја Eterra со пријателите во оваа возбудлива игра зандана-роботи

Максимална големина на забава

Во Last Epoch, можете да формирате партија од најмногу четири играчи. Ова значи дека можете да донесете уште тројца авантуристи додека го истражувате огромниот и извонреден свет на Етера. Поканувајќи други на вашата забава, тие ќе се приклучат на вашата активна инстанца, што ќе ви овозможи да отворате портали и да патувате заедно.

Создавање забава

За да креирате забава во Последната епоха, едноставно притиснете го копчето „H“ за да ја отворите социјалната табла. Оттаму, можете да испраќате покани до други онлајн играчи или пријатели на вашата листа. Важно е да се напомене дека додавањето играчи во вашата забава го зголемува здравјето и штетата на непријателите, обезбедувајќи поголем предизвик за вашата група. Сепак, сите играчи во партијата добиваат иста количина на искуство за победување на блиските непријатели, што го прави одличен начин за издигнување на ниво.

Мултиплеер режими

Last Epoch нуди четири интерактивни режими на мултиплеер. Покрај забавата, играчите можат да се вклучат во тргување во чаршијата, да учествуваат во PvP битки или едноставно да се релаксираат и да се дружат на јавни површини. Секој режим обезбедува уникатно искуство со повеќе играчи, додавајќи длабочина и разновидност на играта.

Подобрувања на повеќе играчи

Онлајн мултиплеер првично беше објавен во бета форма во март 2023 година и оттогаш претрпе значителни подобрувања што доведе до главното ажурирање 1.0 во февруари 2024 година. Од клучно значење е да се осигурате дека сите играчи што сакате да ги поканите се во ист режим, како што е хардкор режимот , за да се обезбеди компатибилност.

За подетални информации за функциите за повеќе играчи, вклучувајќи ограничувања за забава и други важни детали, „Eleventh Hour Games“ обезбеди сеопфатен блог пост на официјалната веб-страница на Last Epoch. Посетете ја веб-локацијата за да дознаете повеќе и да го подобрите вашето искуство со повеќе играчи.

Уживајте во возбудливите авантури на Last Epoch со вашите пријатели и совладајте ги предизвиците што ги чекаат во светот на Eterra!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести