Вести

February 15, 2024

Поправање на грешката во потрагата по бесмртната империја во последната епоха: Брзи решенија за враќање на вистинскиот пат

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во Last Epoch, повеќето потраги се едноставни и може да се завршат без никакви проблеми. Сепак, постои една потрага наречена Потрагата Immortal Empire која има грешка што ги спречува играчите да ја завршат. За среќа, постојат неколку решенија за да се поправи оваа грешка.

Поправање на грешката во потрагата по бесмртната империја во последната епоха: Брзи решенија за враќање на вистинскиот пат

Средба со бубачката

Кога играчите ќе се сретнат со бубачката во потрагата по Бесмртна империја, тоа обично се случува откако ќе разговараат со Outcast Seer. Наместо тепачка, ништо не се мрести, предизвикувајќи играчите да шетаат низ областа во потрага по решение.

Решавање на бубачката

Постојат три главни начини да се поправи грешката во потрагата по Бесмртна Империја во Последната епоха:

  1. Префрлете се на следната област на мапата, Паднатата кула. По влегувањето во оваа нова зона, потрагата Immortal Empire автоматски ќе се заврши сама по себе.
  2. Вратете се во областа на претходниот шеф и повторно борете се со нив. Ова е пријавено како работна поправка од некои играчи на темата на Редит, кои разговараат за прогресијата низ потрагата по Бесмртната Империја.
  3. Ако решенијата во играта не функционираат, обидете се повторно да се најавите. Рестартирањето на Last Epoch три или четири пати е познато дека ја решава грешката во потрагата по Immortal Empire.

Дополнителни размислувања

Вреди да се напомене дека некои играчи ја поправија оваа грешка со приклучување на други забави во Last Epoch. Сепак, трите решенија споменати погоре треба да бидат доволни за да ве вратат на вистинскиот пат. Дополнително, важно е да го проверите статусот на серверот на играта пред да се обидете со какви било поправки, бидејќи и други елементи може да бидат засегнати кога серверите на Last Epoch се исклучени. Ако серверите не се оперативни, ќе треба да почекате игрите на единаесеттиот час за да ги вратат онлајн.

Заклучок

Ако наидете на грешка во потрагата по Бесмртна Империја во Last Epoch, не грижете се. Следејќи ги чекорите наведени погоре, можете брзо да го решите проблемот и да продолжите со вашето патување во играта.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести