Вести

February 13, 2024

Подобрете ја вашата DPS Paladin Build со руната Просветлени судови

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Ако сте DPS Paladin во World of Warcraft Classic Season of Discovery, има нова руна што не треба да ја пропуштите - руната Enlightened Judgments. Оваа руна во голема мера ја подобрува судската магија, која е основна магија на Паладин и задолжителна во секоја изработка на DPS.

Подобрете ја вашата DPS Paladin Build со руната Просветлени судови

Подобрувања

Руната Просветлени судови го зголемува опсегот на судската магија за 30 јарди, што ефективно ја прави магија со опсег. Дополнително, го подобрува ударот на магија со сите магии за 17 проценти.

Добивање на руна

Добивањето на руната за просветени судови може да изгледа малку незгодно, но не одзема многу време. Еве како можете да го добиете:

  1. Соберете три извалкани молитвени мониста. Овие можат да се добијат со убивање на разни хуманоидни толпи низ Азерот, како што се агентите на Синдикејт, Огрите и племето Витербарк.
  2. Прочистете ги извалканите молитвени мониста. Секоја мушка бара различен процес на прочистување:
    • Првата мушка може да се исчисти со убивање на непријателите додека е благословена со Благослов на моќта.
    • Втората мушка бара од вас да бидете барем на ниво 34 и да го фрлите Божествениот штит на себе додека сте под 10 проценти здравје.
    • Третата мушка бара да имате печат на правдата на себе кога непријателот ќе почне да бега, а потоа да фрлите пресуда врз него.
  3. Откако ќе ги прочистите сите три извалкани молитвени мониста, најдете го брат Атикус во Stormgarde Keep во Арати Хајленд. Тој се наоѓа на гробиштата зад капелата. Зборувањето со него ќе ве награди со руната на просветлените судови.

Заклучок

Како заклучок, руната Просветлени судови е вреден додаток за DPS Paladins во WoW Classic Season of Discovery. Следејќи ги чекорите наведени погоре, можете да ја добиете оваа моќна руна и да ја подобрите вашата игра. Не ја пропуштајте можноста да ја подобрите вашата градба на Паладин!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести