Вести

February 12, 2024

Подобрете ја вашата игра на Шаман со тотемска проекција во WoW Classic Season of Discovery

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во World of Warcraft Classic, Шаманите многу се потпираат на тотемите за нивните способности. Сепак, овие тотеми не можат да се преместуваат по волја. За среќа, втората фаза на сезоната на откривање воведува нова способност за квалитет на животот наречена Тотемска проекција, која им овозможува на Шаманите да ги преместат своите тотеми.

Подобрете ја вашата игра на Шаман со тотемска проекција во WoW Classic Season of Discovery

Придобивките од тотемската проекција

Тотемската проекција е суштинска способност за играчите на Шаман во WoW Classic. Тоа не само што ви овозможува да ги преместите вашите тотеми на саканата локација, туку и го прави тоа без да троши дополнителна мана. Ова значи дека треба да потрошите само мана кога првично ги ставате тотемите. Без разлика дали се занимавате со PvE или PvP, Totemic Projection може да ви помогне да избегнете влечење шефови и да се погрижите да имате корист од љубителите на тотем дури и кога тие се надвор од опсегот.

Добивање на книгата за вештини за тотемска проекција

Книгата за вештини за тотемска проекција може да се добие со поразување на толпи во занданите на ниво 30 или повисоки. Има шанса да падне од сите четири крила на манастирот Скарлет (Гробари, библиотека, оружарница и катедрала), како и Разорфен Даунс и Улдаман. Иако точната стапка на пад не е позната, се очекува дека нема да бидат потребни повеќе од неколку трки за да се добие книгата за вештини. Откако ќе го купите, погрижете се да ја користите ставката за да ја отклучите способноста за Тотемичка проекција.

Гледајќи напред

Во втората фаза на Сезона на откривање, Шаманите ја добиваат способноста за тотемска проекција како нивно единствено подобрување на квалитетот на животот. Сепак, постои можност Blizzard да има повеќе слични магии планирани за идните фази. Би било одлично ако маѓепсаните оружја на Шаман би можеле да траат подолго, со што ќе се елиминира потребата од честа повторна примена.

Заклучок

Со воведувањето на Totemic Projection во WoW Classic Season of Discovery, Шаманите сега имаат можност да ги преместат своите тотеми, обезбедувајќи поголема флексибилност и удобност во нивната игра. Добијте ја книгата за вештини за тотемска проекција со трчање зандани на ниво 30 или повисоко и отклучете ја оваа основна способност. Останете во тек за потенцијални идни подобрувања за да го подобрите искуството на Шаман.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести