Вести

March 28, 2024

Подгответе се за крајната пресметка: World of Warcraft Plunderstorm Creator Royale

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Клучни средства за носење:

Подгответе се за крајната пресметка: World of Warcraft Plunderstorm Creator Royale
  • Се чека епска битка: Изданието на проширувањето на World of Warcraft, Plunderstorm, се слави со турнир на Creator Royale.
  • Постава со ѕвездички: 60 реномирани создавачи на содржини ќе се здружат и ќе се натпреваруваат за огромен награден фонд од 50.000 долари.
  • Фати ја акцијата: Прилагодете се на 30 март за да го видите натпреварот со високи влогови во живо на официјалните канали на YouTube и Twitch на Blizzard.

Заедницата за игри зоврива од исчекување додека Blizzard Entertainment се подготвува да го прослави објавувањето на World of Warcraft Plunderstorm проширување на грандиозен начин. Обележете ги вашите календари за 30 март, бидејќи турнирот Plunderstorm Creator Royale треба да го зафати светот на игрите. Ова не е само каков било турнир; тоа е бојно поле каде 60 од највлијателните креатори на содржини во сферата на игрите ќе се судрат за слава и дарежлив дел од наградниот фонд од 50.000 долари.

Распределба на турнирот

The Plunderstorm Creator Royale е повеќе од само конкуренција; тоа е спектакл. Креаторите ќе бидат споени во динамични дуо, борејќи се со пет интензивни натпревари. Поените ќе се доделуваат врз основа на нивните перформанси, од стратешки елиминации до нивниот конечен пласман. Како што напредува турнирот, најдобрите тимови ќе се соочат во финале кое гризе, а ако конкуренцијата е доволно жестока, пресметката „слободна за сите“ ќе го одреди крајниот шампион.

Каде да гледате

Возбудата се развива на 30 март со почеток во 12 часот по СТ. Имате луксуз да го уловите секој момент во живо од удобноста на вашиот дом. Blizzard Entertainment го пренесува целиот турнир на нивната официјална YouTube и Твит канали. Алтернативно, можете да се придружите со вашите омилени стримери додека тие се движат низ отвореното море на конкуренција.

Duos за стриминг за гледање:

  • Маскирани Тост и Шифтур: Дуо познат по својата стратешка моќ и забавната игра.
  • Зепла и Асмонголд: Очекувајте голема енергија и проникливи коментари од овој тим.
  • Шилили и Боеска: Овој пар комбинира вештина со уникатен шарм на кој е тешко да се одолее.
  • Нобел и проповеда: Лоре ја исполнува стратегијата, дуо што нуди длабочина во нивната игра и анализа.

(Прво пријавено од: Dot Esports)

Зошто мора да се гледа

Овој турнир е повеќе од само награда; тоа е прослава на страста и креативноста на заедницата World of Warcraft. Со мешавина на искусни ветерани и ѕвезди во подем, Plunderstorm Creator Royale ветува дека ќе испорача неспоредлива забава. Без разлика дали сте хардкор обожавател на WoW или едноставно обожавате да гледате конкурентни игри на најдобар можен начин, овој настан има по нешто за секого.

Конечни мисли:

The Plunderstorm Creator Royale се обликува да биде незаборавен настан во заедницата World of Warcraft. Не се работи само за тоа кој победува или губи; се работи за прославување на духот на играњето заедно. Затоа, земете ги вашите закуски, изберете го омиленото дуо и придружете им се на илјадниците обожаватели ширум светот додека сме сведоци на историјата во создавањето. Кој ќе плови до победата? Вклучете се на 30 март и дознајте!

[Забелешка: Додека ги споделив моите лични омилени, не заборавајте да ги истражите и поддржите сите талентирани креатори кои учествуваат во овој возбудлив натпревар.]

Запомнете, ова е вашата шанса да бидете дел од значајна прилика во светот на игрите. Да го направиме ден за паметење!

Dot Esports е поддржан од својата публика. Може да заработиме мала придружна провизија од купувањата направени преку нашите врски.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести