Вести

February 12, 2024

Подгответе се за капсулите на VCT Team во VALORANT 2024

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Сезоната VCT е веднаш зад аголот, а со неа доаѓа и воведувањето на Тимските капсули во VALORANT. Оваа козметика ви овозможува да ја покажете вашата поддршка за вашиот омилен професионален тим во меѓународните лиги. Иако официјалното соопштение допрва треба да се објави, протекувањето обезбеди некои увиди за тоа што можеме да очекуваме од капсулата VCT 2024.

Подгответе се за капсулите на VCT Team во VALORANT 2024

Датум на издавање

Riot Games не го откри официјалниот датум за лансирање на VCT Team Capsule оваа година. Сепак, со почетокот на VCT Americas и Pacific Kickoffs на 17 февруари, веројатно е дека капсулите ќе бидат достапни во VALORANT истиот ден кога започнува сезоната.

Содржини

Според протекувањето, капсулата на VCT Team за сезоната 2024 ќе вклучува кожа со тимска тема за класичниот пиштол, пријател со пиштол, картичка за играч и спреј. Секој од 44-те тимови-учеснички од четирите меѓународни лиги ќе има своја Тимска капсула, што ви дава вкупно 44 опции за избор.

Како да ги добиете капсулите

Играчите ќе можат да ги купат Тимските капсули од картичката Esports во играта. Вреди да се напомене дека 50% од профитот од секоја Тимска капсула ќе оди директно на тимот што го претставува, обезбедувајќи дополнителна поддршка за професионалните тимови.

Класични детали за кожата

Класичната кожа вклучена во капсулата VCT Team ќе има три нивоа и две надградби. Сепак, конкретни детали за овие надградби сè уште не се откриени.

Цена

Цената на капсулите VCT Team не е потврдена. Врз основа на претходната VCT LOCK//IN 2023 капсула, која беше со цена од 5.440 VP, се очекува секоја Тимска капсула да има цена помеѓу 3.000 и 3.500 VP.

Останете во тек за повеќе протекувања и официјални информации за капсулите на VCT Team кога ќе станат достапни.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести