Вести

February 15, 2024

Победувајќи ја сенката на бездната во Персона 3 Reload: A Challenging Story Battle

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Persona 3 Reload содржи интересни битки во Тартарус и во светот. Покрај предизвикувачките шефови на Тартарус и 12-те Arcana Shadows, во римејкот има и нови средби со приказни. Една од овие средби е Сенката на бездната.

Победувајќи ја сенката на бездната во Персона 3 Reload: A Challenging Story Battle

Сенката на бездната

Сенката на бездната е уникатна сенка што се појавува на 14 август. За време на настанот од приказната, главниот лик се среќава со Такаја што се соочува со сенка што личи на Абадон на ѓаволот Аркана. По разговор, протагонистот се здружува со Такаја за да ја победи Сенката.

Битка тешкотија

Тешкотијата на борбата против сенката на бездната зависи од избраното ниво на тежина. На тешки или безмилосни тешкотии, важно е да се знаат слабостите на Сенка и најдобрата стратегија за да се победи.

Победувајќи ја сенката на бездната

За жал, Shadow of the Abyss нема слабости за искористување и е отпорна на сите напади. Меѓутоа, бидејќи ова е битка со приказна, не треба да подготвувате различни Персона. Ако играте со поголема тежина, се препорачува да се спои Исцелувачка личност за трите свиоци од борбата.

Откако ќе преживее три кривини, Такаја ќе интервенира и ќе ја уништи Персона со силен напад, победувајќи ја сенката на бездната и завршувајќи ја битката со приказната.

Заклучок

Persona 3 Reload ја претставува Shadow of the Abyss како уникатна средба со приказната. И покрај отпорот на напади, играчите можат да го надминат овој предизвик со преживување на три кривини и потпирање на помошта на Такаја. Подгответе се соодветно и уживајте во битката!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести