Вести

February 15, 2024

Победувајќи ги сребрените бокоблини: Подобрете ја вашата игра во Солзите на Кралството

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Во играта Легендата за Зелда: Солзите на Кралството (ТОТК), играчите ќе наидат на различни непријатели, вклучувајќи ги и обичните Бокоблини. Сепак, постои поретка и поопасна варијанта позната како Сребрен Бокоблин.

Победувајќи ги сребрените бокоблини: Подобрете ја вашата игра во Солзите на Кралството

Што се сребрени бокоблини во солзите на кралството?

Сребрените бокоблини се бели во боја со виолетови ознаки по целото тело. Тие имаат карактеристичен долг рог налик на антена на врвот на главата, сличен на риболовецот. Овие непријатели се значително помоќни од просечниот Бокоблин и можат да му нанесат голема штета на играчот.

За да се победи Сребрена Бокоблинс, се препорачува да се користат споени стрели од далечина. Дополнително, играчите треба да се обидат да се спротивстават и да ја користат нивната способност Flurry Rush кога ќе се приближат до овие застрашувачки непријатели.

Каде да се најдат Сребрени Бокоблини во Солзите на Кралството

Сребрените бокоблини може да се најдат во речиси секој камп на чудовишта во светот на играта Hyrule. Како што играчите напредуваат и стануваат посилни, ќе се појават повеќе сребрени бокоблини.

Една специфична локација каде што играчите можат постојано да ги наоѓаат Сребрените Бокоблини е логорот на Бокоблин во близина на кулата Hyrule Field Skyview. Овие кампови често имаат Бокоблин сличен на шеф, кој обично е сребрен бокоблин.

Друга област каде што може да се најдат сребрени бокоблини е Длабочините. Дополнително, играчите може да ги сретнат во пустината Герудо во мал камп.

Кога ќе бидат поразени, Сребрените Бокоблини ќе испуштат различни делови од чудовиште, вклучително и Сребрен Бокоблин Рог. Овој рог има моќност за напад со осигурувач од 31 и може да се користи за подобрување на моќта за напад на стрелките или навалицата. Исто така, може да се готви со живец за да се создаде моќен еликсир.

Играчите треба да бидат претпазливи кога се приближуваат до локациите на Сребрена Бокоблин, бидејќи овие непријатели се многу посилни од нивните редовни колеги. Препорачливо е да се подигне здравјето за да се издржат нивните моќни напади.

Запомнете, во Легендата за Зелда: Солзите на Кралството, поразувањето на Silver Bokoblins и собирањето на нивните вредни капки може значително да го подобри вашето искуство во игра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести