Вести

February 16, 2024

Откријте ја скриената банда на Букит Канди во Черепот и коските

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Букит Канди е скриена станица во Источна Индија, позната по своите богатства и погодната точка за брзо патување. Во овој водич, ќе ви покажеме како да го лоцирате овој пункт и што можете да очекувате да најдете таму.

Откријте ја скриената банда на Букит Канди во Черепот и коските

Откривање на Телок Пенџара

За да пристапите до Букит Канди, прво треба да го откриете Телок Пенџара, вториот главен центар во Черепот и коските по Сен-Ана. Преживејте ги предавничките мориња и заканувачките бродови за да стигнете до Источните Индија, каде што се наоѓа Телок Пенџара.

Навигација до Букит Канди

Откако ќе го отклучите Телок Пенџара, отпловете оттаму и упатете се на север по западниот брег на регионот. Додека пловите, внимавајте на пловци што го означуваат влезот во безбедносната зона. Букит Канди се наоѓа на половина пат по оваа рута.

Истражување на Букит Канди

Иако е мал по големина, Букит Канди нуди некои вредни ресурси. Може да се сретнете со воин на Ремпа кој продава разни стоки, вклучувајќи го планот за оружје на бродот Mons Meg I, козметика и храна. Дополнително, има кеш со ставки како што се комплети за поправка.

Заклучок

Пронаоѓањето на пунктот Букит Канди во Череп и коски можеби бара одреден напор, но наградите вредат. Посетете го овој скриен скапоцен камен за да набавите вредни залихи и да доживеете удобна точка за брзо патување. Среќно пловење!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести