Вести

November 15, 2023

Откријте ја постојано променливата продавница за артикли Fortnite: Skins, Crossovers и повеќе!

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Продавницата за артикли Fortnite е место каде што играчите можат да најдат широк спектар на кожи, кросовери и козметика. Нуди нова и возбудлива содржина која им помага на играчите да се истакнат во играта. Со секојдневните ажурирања, продавницата за артикли Fortnite постојано се менува, осигурувајќи дека секогаш има нешто свежо за откривање.

Откријте ја постојано променливата продавница за артикли Fortnite: Skins, Crossovers и повеќе!

Пристап до продавницата за артикли Fortnite

Пристапот до продавницата за артикли Fortnite е едноставен процес. Откако ќе се најавите во играта, следете ги овие два чекора:

  1. Отворете Fortnite.
  2. Одете до табулаторот „Продавница“ на горното мени.

За да купите во продавницата за артикли, ќе ви требаат V-bucks, валутата во играта. Иако постојат начини да заработите бесплатни V-долари, некои скинови може да бараат купување на дополнителни V-долари.

Продавница за артикли Fortnite OG

Ажурирањето на Fortnite OG воведе промени во играта, вклучително и враќање на старата мапа и оружје. Дополнително, класичните Fortnite OG скинови се вратија во редизајнирана продавница за артикли. Во моментов, продавницата за артикли за Fortnite OG располага со помал избор на артикли во споредба со стандардната организација. Сепак, овој дизајн е привремен и продавницата за артикли на крајот ќе се врати во својот вообичаен формат.

Што има во продавницата за артикли?

Продавницата за артикли Fortnite нуди разновидна содржина, при што селекциите се менуваат редовно. Еве ги главните делови што може да очекувате да ги видите:

  • Шкафови/Кожи со икони Fortnite: Овој дел содржи козметика избрана од играчи од реалниот свет или дури и кожи направени по нарачка.
  • Тематски емоции/кожи: ова се ставки групирани под одредена тема.
  • Избрано: Овој дел вклучува случајно враќање или нови ставки за продавницата за артикли Fortnite.
  • Дневно: артикли што се достапни само за еден ден.
  • Пакети: Пакети со скинови кои може да вклучуваат нивоа на V-Bucks или Battle Pass.
  • Кросовери: Содржина од настани со вкрстување.

Иако точните избори може да се разликуваат, продавницата за артикли е логично групирана, што го олеснува наоѓањето на она што го барате. Има и делови посветени на Fortnite Crew и Battle Pass.

Почетен пакет

Секоја нова сезона на Fortnite воведува нов козметички пакет кој останува достапен во текот на целата сезона. Овие почетни пакети се наменети за играчи кои се нови во платената страна на Fortnite. Тие нудат ексклузивна кожа, придружни предмети и дарежлива количина на V-Bucks. Во стартниот пакет за тековната сезона се очекува да има Hackasaur, роботска кожа на диносаурус. Важно е да се напомене дека почетните пакувања се достапни само за една сезона.

Марвел

Повеќето од скиновите на Marvel често се враќаат во продавницата за артикли Fortnite, обезбедувајќи многу можности за ентузијастите на Marvel да ги стекнат своите омилени ликови. Сепак, скиновите на Battle Pass и одредени ретки скинови, како кожата на Black Widow, не се вратија.

Аниме кросовер

Fortnite вградува аниме кросовери во играта, а претходната сезона содржи содржини од My Hero Academia. Тековната сезона навестува можност за повеќе аниме кросовери, со франшизи како Chainsaw Man, Yu-Gi-Oh!, Spy x Family и Neon Genesis Evangelion се потенцијални кандидати. Овие соработки обично се поврзуваат со франшизите на Jump поради договорот на Epic со Shueisha.

Нов распоред на продавницата за артикли Fortnite

Протечениот извештај сугерира дека Fortnite ќе претрпи големо обновување на распоредот на продавницата за артикли во иднина. Epic Games моментално тестира различни дизајни, а овие промени се очекува да бидат имплементирани кога ќе започне Поглавје 5. Иако постои можност редизајнот да не биде финализиран, тоа е возбудлива перспектива за играчите.

Ажурирања за продавница за артикли

Продавницата за артикли Fortnite добива редовни ажурирања, иако не се менуваат сите артикли секојдневно. Некои ставки остануваат достапни една недела или дури две, со свои независни тајмери. Важно е да внимавате на продавницата за артикли ако барате специфичен артикл, бидејќи дури и ретките скинови како Renegade Rider можат да се вратат. Останете во тек со најновите вести за Fortnite за информации за нови кросовери и скинови.

Заклучок

Продавницата за артикли Fortnite е динамичен и постојано променлив пазар кој нуди широк спектар на кожи, кросовери и козметика. Следејќи неколку едноставни чекори, играчите можат лесно да пристапат до продавницата за артикли и да ги истражуваат нејзините различни делови. Без разлика дали сте обожавател на Marvel, аниме или класични скинови на Fortnite OG, има по нешто за секого. Внимавајте на продавницата за ажурирања и не пропуштајте ја шансата да ги земете вашите омилени предмети!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година
2024-05-16

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година

Вести