Вести

February 13, 2024

Откријте скриени придружници од мачки во сезоната на желбата на Destiny 2

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Сезоната на желбата на Destiny 2 ве враќа во Градот на соништата, каде што ќе соработувате со Мара Сов за да ја убедите Ривен да ви се придружи вам и на остатокот од Авангардата. Како што напредувате низ новите активности, внимавајте на Starcats.

Откријте скриени придружници од мачки во сезоната на желбата на Destiny 2

Што се Starcats?

Starcats се уникатни колекционерски предмети кои се појавуваат на одредени локации додека ја играте приказната за Season of the Wish. Има 14 Starcats да се најдат, од кои секоја нуди награди. Повеќе Starcats ќе станат достапни како што ќе напредува сезоната.

Како да најдете локации на Starcat

 • Секој Starcat ќе биде на иста локација за секој играч на Destiny 2.
 • Ѕвездените мачки се кријат во активности поврзани со сезоната на желбата.
 • Внимавајте на лукавите места за криење.

Локации на Starcat

 1. Локација Garden of Plenty Starcat:

  • Пронајден во Градината на изобилството, во Ривенс Лаир или активностите во The Coil.
  • Погледнете лево пред скалите во задниот дел.
 2. Локација на слепиот бунар Старкат:

  • Пронајдено во активноста на слепиот бунар во градот сонуван.
  • Се наоѓа во задната соба, веднаш до големата врата.
 3. Локација на храмот на гневот на кралицата:

  • Пронајден во Храмот на гневот на кралицата за време на мисијата на Тавтологија.
  • Свртете надесно кога влегувате во собата и пронајдете ја Starcat во аголот.
 4. Локација на Комората на Ѕвездената светлина:

  • Пронајден во Комората на Ѕвездената светлина изгубениот сектор во средината на Градот сонуван.
  • Откако ќе го победите шефот, пронајдете ја Starcat на маса.
 5. Локација заливот на удавените желби:

  • Пронајден во Заливот на изгубените желби.
  • Се наоѓа на полицата десно од градите.
 6. Локација за одмор на Афелион:

  • Пронајден во изгубениот сектор на Aphelion's Rest во југоисточниот дел од Градот на сонувањата.
  • Скокајте на платформата над градите и пронајдете ја Ѕвездената мачка во сад.
 7. Локација на комората за грицкање:

  • Пронајден во „Gnashing Chamber“ во Ривенско дувло или „The Coil“.
  • Се наоѓа лево од собата, веднаш до статуата на мачката на масата.
 8. Локација на Орисон Старкат на Ривер:

  • Пронајден во Риверовиот Орисон во Ривенс Леир.
  • Се наоѓа на десната страна на арената, до големо дрво.
 9. Локација на 'рбетот на Керес Старкат:

  • Пронајден во 'рбетот на Керес во градот сонуван.
  • Продолжете на северозапад од Divalian Mists и пронајдете ја Starcat на третиот кат.
 10. Локација на Harbinger's Seclude Starcat:

*  Пронајден во Harbinger's Seclude во централната арена.
*  Скокајте надолу и пронајдете ја Starcat зад левиот череп најблиску до вратата.
 1. Градините на Есила Старкат локација:
*  Пронајдено во градините на Есила под The ​​Strand.
*  Одете под мал мост за да ја најдете Starcat.
 1. Локација на Confluence Starcat:
*  Пронајдено во Сливот под затскриеното место на Харбингер.
*  Свртете лево во голема просторија со скршен портал покриен со винова лоза за да го најдете Starcat во основата.

Заклучок

Пронаоѓањето на сите 14 Starcats во Destiny 2 ќе го отклучи Wyrmguard Shell за вашиот Ghost. Истражете го градот на соништата и завршете ги активностите на сезоната на желбите за да ги откриете овие скриени придружници на мачки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести