Вести

February 16, 2024

Откријте го шампионот кој вели „Сигурно како плимата и осеката“ во Лигата на легендите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Дали некогаш сте се запрашале кој шампион во League of Legends вели „Сигурно како плимата и осеката“? Ако имате проблем со погодување, не грижете се! Ќе ви ги дадам сите совети и ќе ви го откријам одговорот на крајот.

Откријте го шампионот кој вели „Сигурно како плимата и осеката“ во Лигата на легендите

Совети за денешниот цитат

Ако сакате сами да го решите денешниот предизвик, но ви требаат некои совети, вие сте на вистинското место. Еве ги советите за цитатот за шампион на 16 февруари:

  • Додадено во 2012 година
  • Познат како „Плимникот“
  • Рангиран шампион
  • Користи мана
  • Обично игра во улога на поддршка

Одговорот

Шампионот кој вели „Сигурно како плимата и осеката“ во Лигата на легендите е Нами, исто така познат како „Тидеклер“. Овој цитат дава поим дека шампионот е поврзан со вода и плима, што совршено одговара на темата на Нами.

Цитат со сличен звук

Можеби сте помислиле на Нила, која носи меч наполнет со вода и има цитат што звучи слично на оној на Нами. Сепак, Нами е навистина точниот одговор.

Јаки и слаби страни на Нами

Во моментов, Нами се смета за поддршка од Б ниво во Лигата на легендите. Додека таа се истакнува во ѕиркањето и ангажирањето со способности како Aqua Prison и Tidal Wave, таа се бори против шампионите како Маокаи, Јана, Сена и Блицкранк, кои лесно можат да и ги нарушат плановите. Сепак, Нами добро синергира со шампиони како Лусијан и Езреал.

Заклучок

Сега кога го знаете одговорот и научивте повеќе за Нами, The Tidecaller, можете да ја цените нејзината поврзаност со водата и плимата и осеката во League of Legends. Без разлика дали сте обожавател на Нами или едноставно уживате во решавањето на ситниците на League of Legends, овој предизвик за цитати ви обезбеди неколку интересни сознанија.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести