Вести

February 15, 2024

Откријте го Телок Пенџара: Пиратски рај во черепот и коските

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Telok Penjarah е централна локација во Skull and Bones која е исполнета со трговци, мисии и многу повеќе. Се наоѓа во североисточниот агол на картата, добро во Западна Индија. Иако ќе стигнете до Телок Пенџара како дел од главната приказна, се препорачува оваа локација да се најде порано бидејќи содржи тони корисни NPC.

Откријте го Телок Пенџара: Пиратски рај во черепот и коските

Наоѓање на Телок Пенџара

За да го пронајдете Телок Пенџара во Черепот и коските, треба да поминете големо пространство. Ако патувате на исток од правец на Сен-Ана, вашиот најдобар начин на дејствување е да ги пресечете островите Пембуру и Замруд.

Пазете се од опасностите

Пред да тргнете кон Телок Пенџара, важно е да се забележи дека ова е зона на многу повисоко ниво од почетната област на Црвените острови. Освен ако не сте ниво на осум или повисоко, се препорачува да избегнете конфликт со блиските бродови. Дополнително, меѓу овие две локации има широк дел од отворен океан кој често е исполнет со бури и Нечесни бранови, па бидете внимателни.

Подгответе се за патувањето

Патувањето до Телок Пенџара е опасно, затоа бидете подготвени на се. Од случајното време до влезните непријателски бродови, важно е да ја имате најдобрата опрема кога се движите до оваа локација.

Pirate Haven

Телок Пенџара е пиратски рај, слично на Сен-Ана. Содржи широк спектар на трговски NPC, кои се движат од Ковач до Shipwright. Зборувањето со Ковачот во Телок Пенџара е многу препорачливо, бидејќи тој не само што започнува краток синџир на потрага, туку може и да изработува топови на многу повисоко ниво.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести