Вести

February 16, 2024

Откријте го светот на r/niceguys во Infinite Craft

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Infinite Craft, популарната игра за прелистувачи, ја воодушеви гејмерската заедница со својата смешна и неограничена механика. Играчите се мотивирани да ги истражуваат чудните интернет термини на играта, што доведува до забавни откритија. Да разгледаме подетално едно такво откритие кое заслужува посебно споменување.

Откријте го светот на r/niceguys во Infinite Craft

Откритието

Играч по име u/RusLeon на Reddit налета на комбинацијата на Subreddit и Friendzone, што резултираше со создавање на r/niceguys. Оваа комбинација на хумористичен начин се однесува на верувањето дека „добрите момци“ честопати се „здружени во пријателски простор“. Она што го прави ова уште поинтересно е тоа што r/niceguys е неверојатно популарна и лесна subreddit страница каде што корисниците споделуваат „смешни, грозни слики“ кои истовремено ги понижуваат другите додека изразуваат поволен став за себе. Откривањето на РусЛеон за r/niceguys во Infinite Craft беше прво, бидејќи ниту еден друг играч го немаше пронајдено претходно.

Изработка на r/niceguys

Ако сте љубопитни за тоа како да креирате r/niceguys во Infinite Craft, тоа не е лесна задача. Сепак, RusLeon даде некои корисни белешки во коментарите. Еве ги формулите кон кои треба да се стремите:

 • Subreddit = Reddit + Подморница
 • Редит = Програмер + Меми
 • Програмер = C++ + Human
 • C++ = C + Собирање
 • Азбука = буква + чкртаница
 • Писмо = Поштар + Пошта

За да ја добиете буквата „C“ во Infinite Craft, треба да ги комбинирате Азбуката и броевите на специфичен начин. RusLeon ги сподели следните формули:

 • 1 + Азбука = А
 • 2 + Азбука = Б
 • 7 + Азбука = Г
 • B + G = BG
 • A + BG = C

Заклучок

Infinite Craft не е само за логика; се работи за радоста на откривање неочекувани комбинации и создавање на нешто уникатно. Ако сè уште не сте ги отклучиле основните елементи, проверете го нашиот водич за рецепти за Infinity Craft. Обезбедува листа на формули што треба да ги испробате и ќе ве донесе чекор поблиску до откривање на светот на r/niceguys.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести