Вести

February 12, 2024

Откријте го рецептот за почва во Little Alchemy 2 и отклучете ги безбројните можности

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Во мини играта Little Alchemy 2, можете да откриете вкупно 720 рецепти со комбинирање на различни ставки. Еден од овие рецепти е Почвата, но наоѓањето на нејзиниот пат за рецепт може да биде предизвик бидејќи не е многу очигледно.

Откријте го рецептот за почва во Little Alchemy 2 и отклучете ги безбројните можности

Почвата е природен елемент што може да се додаде во вашата енциклопедија. Сепак, тој е направен поинаку во споредба со другите рецепти од ист вид. Отклучувањето на почвата во голема мера ќе ви помогне да ја постигнете целта да ги откриете сите рецепти во Малата Алхемија 2, бидејќи се користи во многу други рецепти како што се кал, полиња, растенија и тули.

За да направите Почва, треба да го комбинирате Животот со Земјата. Сепак, за добивање на овие елементи може да биде потребно следење на уште неколку чекори. Земјата се открива веднаш штом ќе почнете да ја играте играта, додека Животот може да се добие со комбинирање на вулкан со исконска супа.

Ако ги немате двете потребни состојки за Life, можете да го следите овој пат за да ги добиете:

  • Вода и вода: локва
  • Локва и локва: Езерце
  • Езерце и езерце: Езеро
  • Езеро и езеро: Море
  • Оган и земја: Лава
  • Земја и лава: вулкан
  • Море и лава: исконска супа

Откако ќе ги добиете Животот и Земјата, можете да ги комбинирате за да создадете Почва. Дополнително, можете исто така да создадете бактерии со комбинирање на вулканот и животот, а потоа да ги комбинирате бактериите со морето за да го добиете последниот елемент, Планктон.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести