Вести

February 16, 2024

Откријте го наследството на Bloody Bones: Водич чекор-по-чекор

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ако сакате да го откриете легендарниот залихи на сафири што ги остави страшниот пират Bloody Bones, еве чекор-по-чекор водич за тоа како да ја завршите истрагата Bloody Bones во Skull and Bones.

Откријте го наследството на Bloody Bones: Водич чекор-по-чекор

Отклучување на истрагата

За да ја започнете истрагата за Bloody Bones, прво мора да го достигнете рангот на Infamy на Buccaneer во Skull and Bones Premium издание. Овој ранг исто така ќе ви овозможи пристап до други истраги, како што се The Ashen Corsair и Freeman's Lost Treasure. Откако ќе го постигнете потребниот ранг, упатете се до поштенското сандаче во Сен-Ана и соберете го писмото со црвениот печат за да ја започнете истрагата за наследството на крвавите коски.

Унапредување на истрагата

За разлика од редовните договори во играта, истрагата Bloody Bones не дава директни упатства каде да се оди. Наместо тоа, одете до јазичето Истраги во менито Знаење и прегледајте ги различните наведени индиции. Откако ќе ги прочитате индициите, ќе се појави белешка која ќе ве води како понатаму да напредувате во истрагата.

Чекор 1: Истражете го бродоломот

Првиот чекор во истрагата е лоцирање на бродолом во близина на населбата Ховохово. Брзо патување до Форт Луис или Кралскиот погреб и плови кон населбата. На мал остров западно од населбата, ќе најдете бродолом со бели и сини едра. Интеракција со бродолом за да се соберат следната трага. Не е неопходно насилно да се отвори бродот или да се користи лост за овој чекор, иако тоа може да донесе дополнителен плен.

Чекор 2: Качете се на воениот брод Компањи

За да ја откриете вистината за Крвавите коски, мора да се качите на воен брод Компањи кој патролира во близина на пунктот Форт Луис. Специфичниот брод што го барате се вика Le Paradis и е ранг 4 Compagnie Broadsider. Ле Паради може да се најде како плови помеѓу Форт Луис и јужниот раб на картата. Вклучете се во борба со бродот и што е најважно, качете се на него за да ја откриете следната трага во истрагата. Бидете внимателни, бидејќи оваа област е посетена и од воени бродови од ранг 9 долж трговскиот пат Компањ. Извидувајте ја областа однапред за да избегнете предупредување за бродови на високо ниво.

Чекор 3: Најдете го гробот на крвавите коски

Откако ќе се качите на Ле Паради, нема да морате да одите далеку за да напредувате кон следниот чекор. Вашата цел е да го лоцирате гробот на Крвавите коски на пунктот Форт Луис. Страницата за истражување дава скица на гробот, но ако сакате да заштедите време, следете ги овие упатства: Следете го главниот пат нагорно и побарајте мал пат десно каде главниот пат врти лево внатре во тврдината. Следете го овој пат и ќе наидете на гробот Крвави коски. Портокалов зрак ќе ја означи точната локација на гробот. Ископајте го богатството на локацијата и испитајте ја последната трага за успешно завршување на истрагата за наследството на крвавите коски.

Следејќи ги овие чекори, успешно ќе ја завршите истрагата за крвавите коски и ќе ги откриете тајните на наследството на овој озлогласен пират. Среќно, а сафирите нека бидат ваши!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести