Вести

February 13, 2024

Откријте го задниот пункт на змејот во черепот и коските

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ако наидовте на мапа на богатство што ве води до грбот на змејот во черепот и коските, можеби се прашувате каде точно се наоѓа ова место. За среќа, поблиску е отколку што мислите. Еве водич за тоа како да го пронајдете грбот на змејот во играта.

Откријте го задниот пункт на змејот во черепот и коските

Локација

Грбот на змејот е истурена станица сместена на северозападниот остров во регионот на Островите на Месечината. За да стигнете до него од Сен-Ана, испловите во северозападен правец, минувајќи низ големиот остров додека не стигнете до брегот Ангаја. Оттаму, продолжете да се движите северозапад додека не пристигнете на островите на Месечината.

Откривање на истурена станица

Откако ќе стигнете до островите на Месечината, ќе го најдете грбот на змејот на источната страна од најголемиот остров во областа. Побарајте неоткриен прашалник на локацијата, како што е случај со која било точка на интерес (POI) во Череп и коски. Плови блиску до маркерот и слегувај од твојот брод за да влезеш во пустошот.

Работи од интерес

Освен ловење на богатството наведено на вашата мапа, има неколку други активности во кои можете да се вклучите во истурената станица на Dragon's Back.

  • Унгвана трговец: Во близина на вашиот брод, ќе најдете трговец Унгвана кој продава храна и нацрти за Fire Long Gun I и Bombard Bomb Crate. Дополнително, таа го нуди договорот We Seek Warriors доколку сте заинтересирани да преземете потраги.
  • Пиратски камп: Ако тргнете лево од местото каде што првпат сте стапнале на островот, ќе наидете на пиратски камп. Овде, продавач продава разни козметички производи и материјали за да го наполни вашиот брод.
  • Пиратскиот оган: Од друга страна, ако тргнете десно и навлезете подлабоко на островот, ќе најдете Pirate's Bonfire. Користењето на овој оган ќе ви даде поттик за издржливост.
  • Фара камп: Надвор од Пиратскиот оган, има камп Фара. Кај водачот на кампот, можете да купите козметика и облека на тема Капетан, како и дополнителни материјали за вашиот брод.

Запомнете да го искористите максимумот од вашата посета на позициите на Dragon's Back со истражување на сите достапни опции и уживање во уникатните искуства што ги нуди!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести